اکسکوینو

سال آینده چه کسانی یارانه یک میلیونی می‌گیرند؟ + جدول

تجارت نیوز

اگرچه هنوز جزئیات لایحه بودجه سال 1402 منتشر نشده است اما برخی گمانه‌زنی‌ها درباره مستمری ماهانه خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی منتشر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، آنگونه که سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرده است پیشنهاد شده که مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی در سال آینده 40 درصد افزایش پیدا کند.

به گفته حسن لطفی این تصمیم در جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی، بنیاد شهید، کمیته امداد و سازمان بهزیستی گرفته شده اما هنوز نهایی نیست و جزئیات آن باید بررسی شود.

اما در صورت موافقت با افزایش 40 درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، یارانه ماهانه این گروه چقدر می‌شود؟

در سال 1401 یارانه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد بین 400 هزار تومان تا یک میلیون و 300 هزار تومان بوده است. به این ترتیب که خانوار یک نفره ماهانه 420 هزار تومان، خانوار دو نفره ماهی 600 هزار تومان و خانوار سه نفره ماهانه 840 هزار تومان یارانه و مستمری نقدی دریافت می‌کردند.

این مبلغ برای خانوارهای چهار نفره معادل یک میلیون و 80 هزار تومان و برای خانواره‌های5 نفره و بیشتر یک میلیون و 320 هزار تومان بوده است.

حالا با احتساب افزایش 40 درصدی یارانه ماهانه این گروه، کف مستمری ماهانه این گروه 588 هزار تومان و سقف آن احتمالا یک میلیون و 848 هزار تومان است.

این دریافتی جدای از یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی است که این خانوارها دریافت می‌کنند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند