مرکز جذب سرمایه گذاری در تهران تشکیل می شود

استاندار تهران از تشکیل مرکز جذب سرمایه گذاری با همکاری سازمان اقتصاد و دارایی در تهران خبر داد و گفت: جای مستقلی برای این مرکز در نظر گرفته شده و مقدمات آن نیز فراهم شده است. سیدحسین هاشمی در حاشیه مراسم ترحیم مادر معاون سیاسی وزیر کشور، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره

استاندار تهران از تشکیل مرکز جذب سرمایه گذاری با همکاری سازمان اقتصاد و دارایی در تهران خبر داد و گفت: جای مستقلی برای این مرکز در نظر گرفته شده و مقدمات آن نیز فراهم شده است.

سیدحسین هاشمی در حاشیه مراسم ترحیم مادر معاون سیاسی وزیر کشور، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره برنامه استانداری تهران برای تحقق شعار امسال گفت: پایتخت کشور باید در این راستا پیشتاز باشد زیرا نیمی از افرادی که دارای کارت بازرگانی در کشور هستند، در استان تهران حضور دارند.

وی ادامه داد: حدود 33 درصد از مالیات کشور را استان تهران تامین می کند و تمام افرادی که نخبه، دانشمند و کارآفرین محسوب می شوند در استان تهران حضور بسیار قوی دارند و برای اینکه بتوانند اقتصاد مقاومتی را در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، عملی کنند، باید اولویت را به استان تهران بدهند و این استان پیشتاز باشد.

استاندار تهران یادآور شد: خوشبختانه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان تهران اولین جلسه خود را در اسفند ماه سال گذشته برگزار کرد و ما خواهان این هستیم که این جلسات ادامه دار باشد بنابراین یکی از راه های ارتباط مستقیم با این مجموعه، شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی است که در قانون نیز آمده است.

هاشمی در ادامه گفت: مقدمات ایجاد یک مرکز جذب سرمایه گذاری در تهران با همکاری سازمان اقتصاد و دارایی فراهم شده است و مکان مستقلی را نیز برای آن در نظر گرفته ایم که تمام دستگاه های اجرایی ذی نفع در سرمایه گذاری بتوانند به آنجا مراجعه کنند و از یک جای مشخص در بحث سرمایه گذاری تصمیم گیری شود و یک الگویی برای کشور باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره عملکرد دولت یازدهم و برنامه های آن در سال جدید گفت : از آغاز کار دولت یازدهم 6 ماه می گذرد که در این مدت اتفاقاتی رخ داد که در ذهن هیچ کس نمی گنجید و از جمله آنها کنترل و کاهش تورم و تثبیت نرخ ارز بوده است و اینها حرکت هایی بود که افراد فعال در اقتصاد ، معنی آنها را خوب می دانند.

استاندار تهران ادامه داد: این موضوع نشان می دهد که امید مردم نسبت به وعده هایی که رییس جمهوری داده، بالا رفته است و این امید بسیار مهم است و امیدوارم که حماسه اقتصادی هم مانند حماسه سیاسی که مدنظر رهبر معظم انقلاب است بخوبی اتفاق بیفتد و به آن برسیم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند