ایران بروکر
خبر مهم : چگونه در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنیم؟
مدیرعامل کارگزاری آگاه در گفتگو با تجارت‌نیوز:

اختلال در کارگزاری آگاه کی برطرف می‌شود؟ / از مشتریان معذرت می‌خواهیم

تجارت نیوز

مدیر عامل کارگزاری آگاه ضمن عذرخواهی از مشتریان خود گفت: سامانه در حال سرویس‌دهی است اما اختلالاتی دارد که در حال تلاش برای بهبود آن هستیم، ولی رشد بازار خیلی بیشتر از توسعه شرکت‌های کارگزاری است.

از شب سه‌شنبه هفته گذشته کارگزاری آگاه سامانه معاملاتی آگاه از دسترس خارج شده و بر اساس پیام کارگزاری آگاه به مشتریانش، ارائه خدمات آنلاین و آفلاین این کارگزاری مختل شد.

مدیرعامل این کارگزاری در مصاحبه چهارشنبه گذشته خود با تجارت‌نیوز، ضمن تکذیب شایعه هک شدن سایت، مشکل را سوختگی یکی از سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی مرکز داده دانست.

این کارگزاری در ساعات پایانی روز پنج‌شنبه به حالت عادی برگشت، اما سهامداران امروز برای معاملات خود با مشکل مواجه هستند.

محمدرضا سرافراز، مدیرعامل کارگزاری آگاه در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: سامانه در حال سرویس‌دهی است ولی اختلال داریم، با توجه به این که یک سری از قطعات را عوض کردیم منطقا در بار واقعی اختلالات مشخص می‌شود، تمام تلاش ما این است که اختلالات را به حداقل برسانیم.

وی افزود: همکاران من در بخش فنی این سه روز گذشته را شبانه روزی کار کردند تا تحت هر شرایطی امروز در بازار مشتریان بتوانند معاملات خود را انجام دهند، همچنین هر یک از مشتریان که با مشکل مواجه هستند می‌توانند به دفاتر ما مراجعه کنند و سفارشات خود را حضوری دهند.

وی در واکنش به این موضوع که برخی از مشتریان کارگزاری آگاه در حال تغییر کارگزاری هستند، عنوان کرد: سیاست چندین ساله ما این است که بتوانیم بهترین سرویس را به مشتریان بدهیم، سرمایه‌گذاری هنگفتی را در زیرساخت‌ها، نرم‌افزار و سخت افزار انجام دادیم ولی واقعیت این است که رشد بازار خیلی بیشتر از توسعه شرکت‌های کارگزاری است.

مدیر عامل کارگزاری آگاه تصریح کرد: ظرفیت ما در یکی دو سال اخیر چند برابر شده، ولی بازار رشد زیادی کرده است، در عرضه اولیه مردم را علاقمند به حضور در بازار می‌کند، از سوی دیگر سهام عدالت و صندوق‌های دولتی را داریم که همه این موارد استقبال عجیب و غریبی را در بازار به وجود آورده و وظیفه ما این است که در بازار سرویس‌دهی را بیشتر کنیم.

وی افزود: برای حل این مشکل نیز همکاران من سه شبانه روز است که نخوابیدن و در حال تلاش هستند ولی این اتفاق خیلی قابل پیش‌بینی و در دسترس ما نبود که ناشی از عدم توجه ما باشد، اشکال فنی بود که پیش آمد، ولی مشتریان بدانند که با تمام توان در حال حل مشکل هستیم و از همه مشتریان عذرخواهی می‌کنم.

اما آیا این مشکل برای کارگزاری‌های دیگر نیز رخ خواهد داد؟

سرافراز در پاسح به این سوال گفت: به طور کلی استقبالی که از بازار شده خیلی بیشتر از توان بازار است، تمام ارکان بازار بیشتر از ظرفیت بازار کار می‌کنند، خیلی از کارگزاری‌ها با اختلال و مشکل مواجه هستند اما من فکر می‌کنم همکاران من در دیگر کارگزاری‌ها نیز مثل ما تلاششان این است که سرویس‌دهی خوبی داشته باشند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند