موافقت جیلی چین برای خرید حدود ۵۰ درصد سهام خودروسازی پروتون مالزی

موافقت جیلی چین برای خرید حدود ۵۰ درصد سهام خودروسازی پروتون مالزی

مالک چینی خودروسازی ولوو سوئد با خرید ۴۹٫۹ درصد سهم شرکت ملی خودروسازی مالزی (پروتون) موافقت کرد، اقدامی که دستیابی به سکویی جهت ورود شرکت خودروسازی چینی جیلی به بازار جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، تارنمای روزنامه استار مالزی روز پنجشنبه اعلام کرد اکنون همه چشم‌ها به گروه هولدینگ ژجیانگ جیلی که به نام جیلی شناخته می‌شود، است.

درآمد این شرکت چینی سال گذشته بییش از دو میلیارد و ۶۳۰ میلیون دلار و با دارایی بیش از دو میلیارد و ۴۸۰ میلیون دلار عنوان شده است. درآمد این شرکت چینی که در سال ۲۰۰۵ توانست وارد فهرست بورس اوراق بهادار هنگ کنگ شود، در سال ۲۰۱۴ حدود سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار گزارش شده که سود خالص آن ۲۲۰ میلیون دلار بوده است.

برخلاف موفقیت‌های این شرکت چینی، شرکت ملی خودروسازی مالزی که در سال ۱۹۹۳ با سهم ۷۴ درصدی بازار فروش خودرو در این کشور ضمن کسب سود قابل توجهی به این تولید داخلی خود نیز افتخار می‌کرد، در سال گذشته تنها سهم ۱۲٫۵ درصدی از بازار خودرو مالزی را از آن خود کرد.

فروش پایین و حضور کم‌رنگ در بازار خودرو مالزی باعث شد این شرکت در سال‌های اخیر به فکر فروش بخش قابل توجهی از سهم خود به یک خریدار خارجی باشد که در نهایت این قرعه به نام شرکت چینی جیلی افتاد.

این شرکت خودروسازی چینی پس از بی.‌وای.‌دی، چری و گریت وال، چهارمین شرکت بزرگ خصوصی خودروساز چین محسوب می‌شود که فعالیت خود را از سال ۱۹۸۶ در شهر تایژو استان جه جیانگ آغاز کرد.

شرکت جیلی که در ابتدا فعالیت خود را با دریافت قرض خانوادگی و با ساخت یخچال آغاز کرده بود، با پیشرفت تدریجی توانست در سال ۲۰۰۳ به عنوان یکی از شرکت‌های خصوصی تولید خودرو در چین شناخته شود، به گونه‌ای که در سال ۲۰۱۰ با فروش ۴۱۵ هزار دستگاه خودرو توانست سهم دو درصدی از بازار بزرگ چین را از آن خود کند، اگرچه این میزان فروش از رقم ۶۸۰ هزار دستگاهی که پیش‌بینی می‌شد، کمتر بود.

در چهار ماه نخست سال جاری نیز این شرکت موفق به فروش ۳۶۵ هزار وسیله نقلیه شده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۹۴ درصد افزایش داشته است.

فروش یک میلیون خودرو در سال جاری از جمله اهداف این شرکت چینی است که تاکنون ۳۷ درصد از آن محقق شده است.

توسعه همکاری شرکت ملی خودروسازی مالزی (پروتون) که کارنامه نه چندان درخشانی را در چند سال اخیر به ثبت رسانده است با شرکت جیلی چین، نشان‌دهنده نوع عملکرد پروتون محسوب می‌شود.

فروش محصولات پروتون که در سال ۱۹۸۳ به دستور ماهاتیر محمد، نخست وزیر اسبق مالزی با سرمایه‌گذاری شرکت دولتی خرانه ملی آغاز به کار کرد، در پنج سال گذشته روند کاهشی داشت و براساس آمار منتشرشده، سهم این شرکت از بازار خودروی مالزی از رقم ۲۹٫۶ درصدی در سال ۲۰۱۱ به کمتر از ۱۸ درصد و سال گذشته به ۱۲٫۵ درصد رسید.

کاهش فروش محصولات پروتون در کنار برخی عوامل تاثیرگذار عرصه سیاسی مالزی که سال گذشته باعث استعفای ماهاتیر محمد از این شرکت شد، پروتون را در شرایطی قرار داد که برای ادامه حیات خود مجبور به دریافت کمک ۴۰۰ میلیون دلاری از دولت شد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند