نخ اکریلیک شرکت الوان زرریس نطنز

نخ اکریلیک شرکت الوان زرریس نطنز

الیاف اکریلیک از مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین الیاف مصنوعی به شمار می‌رود، الیاف اکریلیک از اکریلونیتریل که یک ماده پتروشیمیایی است تشکیل شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، معمولاً اکریلونیتریل با مقادیر کمی از سایر مواد شیمیایی، ترکیب می گردد تا قابلیت جذب رنگ الیاف تولیدی افزایش یابد.

از نظر ساختار پلیمری، نخ اکریلیک به دو روش تر ریسی و روش خشک ریسی تولید می‌شود.

اصطلاح نخ یا الیاف اکریلیک به الیافی گفته می‌شود که زنجیر پلیمر آن شامل حداقل ۸۵ درصد وزنی کومنومراکریلونیتریل باشد و همچنین مشابه آن الیاف مد اکریلیک است که شامل حداکثر ۸۵ و حداقل ۳۵ درصد وزنی کومنومراکریلونیتریل می‌باشد.

الیاف اکریلیک از نظر خواص و موارد استفاده با وزن مخصوص کم، جایگزین پشم می‌شود که پس از ریسیده شدن می‌تواند خاصیتی شبیه پنبه داشته باشد.

برخی از اکریلیک‌ها به صورت رنگی یا رنگدانه تولید می‌شود و برخی به صورت اکرو (زرد اهویی یا کتان شسته نشده) در غیر اینصورت به ”صورت طبیعی“یا ”سفید خام“ و یا ”رنگ نشده“ تولید می‌شوند.

اکریلیک به خوبی رنگ پذیر است، قابلیت شست و شو دارد و به طور کلی خاصیت ضد حساسیت دارد و قیمت این الیاف نسبت به الیاف طبیعی بسیار ارزان می‌باشد.

در تهیه فرش ماشینی، پتو، لباسهای زمستانی، کشباف‌های ضخیم، به مصرف می‌رسد.

اکریلیک نسبت به بید، روغن، چربی، مواد شیمیایی و نور خوشید مقاوم است. هر چند حالت استاتیک و پرزدار بودن آن می‌تواند مشکل پارچه‌های آن باشد.

از خصوصیات نخ اکرلیک می‌توان به چند نکته اشاره کرد:

۱٫ اکریلیک نسبت به بید و روغن و مواد چرب، همچنین مواد شیمیایی و نور خورشید مقاوم می‌باشد.

۲٫ نخ اکریلیک بسیار بادوام است و فرش های بافته شده با این نخ ماندگاری بالایی دارند.

۳٫ نخ اکریلیک به لحاظ ثبات نوری، شست وشو و سایش بسیار مقاوم است.

۴٫ نخ اکریلیک در برابر حرارت بسیار مقاوم می‌باشد.

۵ . فرش تراکم بهتری دارد و نخ‌های اکریلیک پفکی شده و میزان نخ مصرفی فرش را کاهش می‌دهند و هم فرش را درست پوشش می‌دهند و هم وزن فرش سبک‌تر می‌شود.

۶٫ پرز نخ کاهش می‌یابد.

۷٫ زیر دست نرم تری دارد.

۸٫ پارگی نخ کمتر می‌باشد.

در فرش‌های اکریلیک، نخ تار و یا نخ بوم از جنس صد در صد پنبه می‌باشد و نخ پود از جنس صد در صد کنف یا جوت است. نخ ریشه از جنس صد در صد پنبه است. برای دریافت قیمت نخ اکریلیک می‌توانید به وب سایت الوان زرین نطنز مراجعه کنید.

نخ هیت ست شده

امروزه با پیشرفت دستگاه‌های بافندگی نخ هیت ست جایگاه ویژه‌ای بین تولید کنندگان فرش پیدا کرده است. اصولا فرایند هیت ست و بخاردهی به منظور افزایش کیفیت نخ و نهایتا فرش ماشینی می‌باشد.

به تجربه ثابت شده است که استفاده از نخ هیت ست در یک واحد فرش بافی بین ۷ تا ۱۰ درصد راندمان تولید را افزایش می‌دهد.

این افزایش راندمان به علت رفع بسیاری از عیوب نخ در مرحله هیت ستینگ است و این یکی از دلایل استقبال تولیدکنندگان فرش از نخ هیت ست است. هیت ست تقریبا برای ماشین آلات با تکنولوژی بالای بافندگی فرش یک الزام است.

امروزه سرعت بافت در حال افزایش است و به ویژه در تراکم‌های بالای فرش نخ‌ها باید دارای مقاومت در برابر پارگی زیادی داشته باشند تا پارگی بیش از حد تولید را مختل نکند.

بطور کلی ماشین آلات هیت ست با استفاده از بخارآب به عنوان واسطه حرارتی عمل هیت ست بدون آسیب رساندن به کلیه نخ های مصنوعی می‌باشد.

فرشی که از نخ هیت ست شده تولید می‌شود دارای جذابیت بیشتر، ماندگاری بیشتر و استفاده راحت تر برای مصرف کننده خواهد بود.

اصولا فرایند بخاردهی نخ‌های اکریلیک یک فرایند ضروری جهت بافت فرش ماشینی با کیفیت بالا می‌باشد. بخاردهی باعث ایجاد مقاومت بالا در باربر پارگی، پایداری بالا در برابر حرارت، استحکام ابعادی بالا، کاهش پرزهای سطحی و در نتیجه پرزدهی نخ، قابلیت جذب رنگ زیاد و در نتیجه به حداقل رسیدن احتمال کاهش رنگ پس از شستشو، حجیم شدن نخ و ایجاد یک سطح کاملا یکنواخت با زیر دست نرم تر می‌شود.

الوان زرین نطنز زیر نظر مشاوره بازاریابی بهزاد حسین عباسی در حوزه فروش آنلاین محصولات خود ارائه خدمت می‌کند.

شرکت الوان زرریس نطنز

زمینه فعالیت: تولیدکننده انواع نخ اکریلیک فرش ماشینی

شرکت الوان زرریس نطنزدر سال ۱۳۸۱با انگیزه ایجاد اشتغال در منطقه وتوسعه اقتصاد کشوروبرطرف نمودن کمبود بازاردر زمینه نخ اکریلیک در شهرستان نطنز تاسیس تا زمینه ای مناسب جهت فعالیت هدفمند و پویا فراهم آید از آنجا که هدف مؤسسین ایجاد مجموعه ای نو پا باتکنولوژی پیشرفته بود پس از مطالعه وبرسیهای فنی انجام یافته ماشین آلات مورد نیاز از چهار کشور سوئیس، آلمان، فرانسه و ایتالیاکه دراین صنعت سر آمد می‌باشد وارد گردید.

این تکنولوژی نیازمند کادری فنی وآموزش دیده بود ،بنابر این برای تولید کالایی مرغوب ودر خور شان و منزلت ایرانی، از متخصصین خارجی جهت تربیت و انتقال دانش فنی به کار کنان استفاده گردید و همچنین برای تامین مواد اولیه مرغوب شرکت موفق به عقد قرارداد طولانی مدت بابت خرید مواد اولیه از تولید کنندگان درجه اول در سطح جهان شد.

برای حفظ کیفیت کالای تولید شده سیستم های کنترل کیفیت پایه ریزی و مستقر گردید که پس از طی مراحل آن شرکت موفق به دریافت گواهینامه‌هایISO9001 ، ISO45001،ISO14001 در استاندارد ملی و همچنین نشان اعتماد ملی ، نشان لیاقت و مدیریت کار آفرینی، نشان اعتماد مصرف کننده و سایر نشان‌های کیفیت گردید.

از اهداف تعریف شده در سیستم مدیریت کلان شرکت می‌توان به تولید مداوم و یکنواخت با حفظ مرغوبیت کالا، تاکید برموفقیت های اقتصادی با فراهم آوردن تکنولوژی روز دنیا، تامین مطالبات و حفظ رضایت مشتریان از هر نوع و همچنین رفاه کارکنان اشاره کرد.

بنابراین در راستای این اهداف با برنامه ریزی های صورت گرفته، شرکت مفتخر گردید در سال ۱۳۸۴ موفق به اخذ لوح شایستگی صنعت و معدن و در سال ۱۳۸۵ بعنوان واحد نمونه انتخاب شود.

در حال حاضر با تلاش همه جانبه کارکنان و همراهی مشتریان وفادار، تولید این واحد صنعتی بالغ بر ۶ هزار تن نخ اکریلیک (از نمره ۵/۱۰ تا ۳۶ ) در سال در جهت تامین بخشی از نیاز بازار داخل می‌باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند