نشست روسیه و آمریکا در مذاکرات احیای برجام

نشست روسیه و آمریکا در مذاکرات احیای برجام

هیات‌های دیپلماتیک دو کشور روسیه و آمریکا، در نشستی دوجانبه، گام‌های لازم برای احیای برجام را بررسی کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، هیات‌های مذاکره‌کننده روسیه و آمریکا در وین روز دوشنبه در نشستی دوجانبه، احیای برجام و بازگشت واشنگتن به این توافق را به بحث گذاشتند.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در نهادهای بین‌المللی مستقر در وین در پیامی توئیتری نوشت: دیدار پربار هیات‌های روسیه و ایالات متحده در مذاکرات وین درباره برجام امروز انجام شد.

این دیپلمات روس افزود: به‌نظر می‌رسد گفتگوهای ما در وین ثابت می‌کند که دو کشور می‌توانند همکاری‌های منظم خود را درباره مسائل مربوط به منافع مشترک ادامه دهند (در این مورد به‌خصوص، منع گسترش سلاح‌های اتمی).

اولیانوف ساعتی پیش از این دیدار، برگزاری نشستی با حضور کشورهای عضو برجام (به غیر از ایران) و آمریکا برای ارزیابی کلی پیشرفت حاصل شده و تبادل نظر درباره گام‌های بعدی را اعلام کرد.

روز گذشته نیز هیات‌های دیپلماتیک ایران و روسیه در حاشیه مذاکرات احیای برجام در وین، به‌صورت دوجانبه دیدار کردند.

دور قبلی این مذاکرات (دور پنجم) از چهارم تا ۱۲ خرداد در وین برگزار شد و پس از آن هیات‌ها برای مشورت‌های بیشتر و تنفس به پایتخت‌ها بازگشتند و دور جدید این مذاکرات روز شنبه ۲۲ خرداد در وین مجددا از سرگرفته شد.

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) روز شنبه (۲۲ خرداد) در گرندهتل شهر وین برگزار شد.

ریاست این نشست بر عهده انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا بود و سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران هم در راس هیاتی برای شرکت در این نشست روز (شنبه) وارد وین شد و عهده‌دار ریاست هیات ایران بود.

منبع: فارس

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند