محمدرضا پورابراهیمی:

نصف جمعیت کشور سبد کالای حمایتی دریافت می‌کنند

نصف جمعیت کشور سبد کالای حمایتی دریافت می‌کنند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بر اساس گزارشی که در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی مطرح شد مقرر شده در فاز اول حدود 50 درصد از جمعیت کشور از سبد کالای حمایتی برخوردار شوند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ارائه سبد کالای حمایتی به نیمی از جمعیت کشور خبر داد و گفت: امیدوارم با این اقدامات و با توجه به تغییرات نرخ ارز که روند کاهشی در پی گرفته است، بخشی از فشارهای اقتصادی که بر دوش مردم است کاسته شود.

نحوه تامین سبد کالا

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدرضا پورابراهیمی امروز (یکشنبه) درخصوص حضور فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: به رغم تصویب قانون، اختصاص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی روستاییان و عشایر در سال 95، بر اساس گزارش‌ها حداکثر اعتبار اختصاص یافته از منابع صندوق تاکنون کمتر از 20 درصد است که این، وضعیت نگران‌کننده‌ای محسوب می‌شود.

بررسی روند ارائه وام‌های اشتغالزایی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس برنامه مقرر شده با حضور مدیران بانک‌های کشور، وزیر یا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، روسای کمیته امداد و سازمان بهزیستی و اعضای کمیسیون اقتصادی در اولین هفته آتی کاری مجلس بعد از سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه در کمیسیون اقتصادی نشستی درخصوص روند ارائه وام‌های اشتغالزایی برگزار شود تا به جذب منابع در این بخش کمک شود.

نحوه تامین منابع سبد کالا

پورابراهیمی یادآور شد: موضوع ارائه سبدهای کالایی به مردم در این جلسه نیز بررسی شد. در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی کشور مصوب شد که از منابع مرتبط با تغییر نرخ خوراک پتروشیمی‌ها و همچنین منابع ناشی از تغییر قیمت خوراک شرکت‌های فولادی و سنگ آهنی‌ها بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان به سبد کالایی حمایتی اختصاص یابد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارشی که در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی مطرح شد مقرر شده در فاز اول حدود 50 درصد از جمعیت کشور از سبد کالای حمایتی برخوردار شوند. اولویت اول ارائه سبد کالا، خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی است و امیدوارم با تصمیم دولت از اول آبان ماه بسته‌های حمایتی کالا برای گروه های متفاوت در کشور داشته باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدوارم با اقدامات مذکور و با توجه به تغییرات نرخ ارز که روند کاهشی در پی گرفته است، بخشی از فشارهای اقتصادی که بر دوش مردم است کاسته شود.

 

منبع: خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند