نظام دو نرخی بنزین حفظ می‌شود/ مهلت مصرف برای بنزین ۴۰۰ تومانی/ شریعتمداری مسئول اعلام افزایش قیمت شد

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد از جزئیات بررسی دریافت یارانه نقدی در گام دوم هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: سهمیه‌بندی در فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها حفظ و برای بنزین‌های ۴۰۰ تومانی نیز مهلت مصرف تعیین خواهد شد. شاپور محمدی با اشاره به اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: بر اساس تصمیماتی

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد از جزئیات بررسی دریافت یارانه نقدی در گام دوم هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: سهمیه‌بندی در فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها حفظ و برای بنزین‌های ۴۰۰ تومانی نیز مهلت مصرف تعیین خواهد شد.

شاپور محمدی با اشاره به اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: بر اساس تصمیماتی که در دولت اخذ شد قرار شد، ملاک دریافت یارانه نقدی در فاز دوم درآمد خانوارها باشد به طوری که خانوارها به 5 گروه درآمدی تقسیم شدند و این درآمدها شامل حقوق، دریافت اجاره منزل مسکونی، سود سپرده‌ها و انواع دیگر درآمدها می‌شود که قرار است متوسط درآمد اظهار شده توسط مردم مدنظر قرار گیرد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: پس از اعلام این خود اظهاری مرحله راستی‌آزمایی آغاز خواهد شد که وظیفه این مرحله بر عهده معاون اجرایی رئیس جمهور خواهد بود.

محمدی در پاسخ به این سوال که چرا ثروت خانوار ملاک دریافت یارانه نقدی قرار نگرفت گفت: درآمد یک متغیر جریانی است، اما ثروت یک متغیر انباشته است از این جهت درآمد مبنای بهتری برای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به آخرین اطلاعات در خصوص وضعیت سهمیه‌بندی بنزین در فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: دولت به جمع‌بندی نهایی رسیده و قطعا نظام دو نرخی در فاز دوم اجرایی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت بنزین 400 تومانی موجود در کارت‌های سوخت چه خواهد شد گفت: بر اساس تصمیم دولت قرار است مهلتی به مردم داده شود تا این بنزین را مصرف کنند و قرار نیست بنزین 400 تومانی بسوزد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در پایان خاطر نشان کرد: زمان افزایش قیمت بنزین در  فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها توسط آقای شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور اعلام خواهد شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند