موضوعات داغ:
طی مراسمی در بازار بزرگ ایران (ایران مال) و با حضور رئیس سازمان گردشگری

نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری افتتاح شد

نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری افتتاح شد

نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری با عنوان شهر گردشگر، از تاریخ ۴ تا ۷ شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های بازار بزرگ ایران – ایران مال در حال برگزاری است.

نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری با حضور علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری صبح امروز افتتاح شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این نمایشگاه که با عنوان «شهر گردشگر» افتتاح شده، از تاریخ ۴ تا ۷ شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های بازار بزرگ ایران – ایران مال در حال برگزاری است.

در این نمایشگاه به مدت ۴ روز شرکت‌های مختلف گردشگری و صنایع وابسته آخرین دستاوردهای خود را در معرض بازدید عموم قرار می‌دهند. ساعت کار نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری در ایران مال که جزو پنج مرکز تجاری بزرگ جهان شناخته شده، از ۱۰ تا ۱۹ یکشنبه تا چهارشنبه است.

آیین افتتاح این نمایشگاه در باغ ایرانی «ماهان» در بازار بزرگ ایران با حضور اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمد محب خدایی معاون این سازمان و تعداد زیادی از علاقمندان حوزه گردشگری برگزار شد.

محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: امروزه به این باور رسیده‌ایم که با کمترین هزینه و مدیریت نوین می‌توان شهرها را بر اساس شهر گردشگری شکل داد.

وی افزود: این تبلور را در برنامه‌هایمان داریم و می‌خواهیم به اهداف مورد نظرمان برسیم. یکی از بارزترین مراکز که نیازهای یک شهر گردشگر را در خود دارد همین مرکز تجاری و فرهنگی است، بنابراین صرفا شهر گردشگر محدود به یک شهر نیست بلکه شهر گردشگر مقصدی است که میزبان خود را برای پذیرایی از میهمان آماده کرده است.

اما جمشید اثنی عشری فعال بخش صنعت گردشگری نیز در این مراسم گفت: ایجاد زمینه‌های تعامل میان ارگان‌های دولتی و بخش‌های خصوصی در شاخه گردشگری، شناسایی مشکلات، موانع و نقاط قوت و ضعف موجود در این حوزه و ارتقای جایگاه این صنعت در میان مسئولان دولتی و مردم از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

وی افزود: هتل‌ها، مراکز اقامتی و سیاحتی، موسسات مالی و بانکی و بیمه‌ها، مراکز آموزش هتلداری، نشریات تخصصی و صنایع بالادستی و پایین دستی مرتبط با این بخش از ارگان‌ها و نهادهای دخیل در این نمایشگاهند که در این ایام توانمندی‎ها و دستاورد‌های خود را به معرض نمایش خواهند گذاشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند