نگاهی به کیفیت بازی استقلال تهران در دیدار مقابل العین

نگاهی به کیفیت بازی استقلال تهران در دیدار مقابل العین

کیفیت بازی استقلال مقابل العین و شجاعت و تاکتیک‌پذیری و به گردش آوردن صحیح توپ و استفاده بهینه از حداقل موقعیت‌ها تنها به‌علت تغییر کیفیتی است که در رهبری تیم استقلال مشاهده می‌کردیم.

استقلال در روزی که به هیچ عنوان لیاقتش کمتر از یک پیروزی خوب نبود مجبور شد که به تساوی رضایت دهد. نتیجه‌ای در برابر العین که در فاصله چند ماه به واقع شگفت انگیز بود. تفاوت استقلال امشب و استقلالی که در چند ماه پیش در همین زمین گلباران شد در یک کلام بود «کیفیت!»

به گزارش تجارت‌نیوز، کیفیت بازی استقلال در این بازی و شجاعت و تاکتیک‌پذیری و به گردش آوردن صحیح توپ و استفاده بهینه از حداقل موقعیت‌ها تنها به علت تغییر کیفیتی است که در رهبری تیم استقلال مشاهده می‌کردیم. وینفرد شفر در این بازی نشان داد که کیفیت بالای یک سر مربی تا چه حد می‌تواند شرایط یک تیم را عوض کند.

پیر مرد آلمانی و تیمش کاملا بر بازی مسلط بود و این در حالی است که بی‌کیفیتی کادر فنی گذشته باعث شده بود که تیم استقلال از بعد نیروی انسانی در این مقطع فصل با کمبود مواجه شود.

براستی اگر شفر خودش می‌توانست تیمش را ببندد نمی‌توانستیم تصور کنیم که شرایط تیمی نماینده کشورمان بسیار بهتر هم می‌شد؟

کیفیت دوم را باید در بازیکنی باید بدانیم که در نیم فصل به جمع آبی پوشان اضافه شده است. مامه تیام یک بازیکن بین‌المللی و به طور یقین سطح او حداقل بالاتر از لیگ کشورمان است.

تیام با این که مدت زیادی نیست در ایران بازی می‌کند به گونه‌ای خود را در تیم جا انداخته که بسیاری از اوقات حرکات دیگر بازیکنان را حدس می زند.

باید بگویم قصد نداریم زحمات بازیهای خوب دیگر استقلال نظیر فرشید اسماعیلی و سید حسین حسینی و… را ندیده بگیریم اما تیام نشان داد که انتخاب بازیکنان با کیفیت تا چه اندازه می‌تواند شرایط را برای تیم‌های ما عوض کند.

امروز قاطعانه باید اذعان داریم که هر چقدر کیفیت به فوتبال ما بیشتر تزریق شود مشکلات تیم‌های ما کمتر هم خواهد شد. بازی استقلال در بازی امروز را با بازی گذشته این تیم در برابر العین موید همین نکته است همان‌طوری که شاهدیم بازی‌های تیم تراکتور‌سازی با حضور سر‌مربی با‌کیفیتی که به استخدام در آورده است به واقع قابل قیاس با آغاز فصل نیست و…

چه خوب است که درس‌های شب سوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را از یاد نبریم. شبی که تیم‌های ما در هیچ میدانی از تیم‌های اماراتی شکست نخوردند و باید گفت دو تساوی به دست آمده هم به واقع کمترین حق تیم‌های ما بودند. فوتبالمان را با کیفیت کنیم. این فوتبال نیازمند علم و توانائی و تجربه و قابلیت‌های حرفه‌ای بیشتری دارد.

 

منبع: پارس‌فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند