تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

شرایط وام ۱۰۰ میلیون تومانی بازنشستگان

شرایط وام ۱۰۰ میلیون تومانی بازنشستگان

بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و بازنشستگان دانشگاه‌های علوم پزشکی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند می‌توانند وام ۱۰۰ میلیون تومانی از این بانک بگیرند. جزئیات این وام چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بازنشستگان می‌توانند وام ۱۰۰ میلیون تومانی بگیرند. بانک رفاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که در قالب طرح کرامت بانک رفاه به بازنشستگان و مستمری بگیران به منظور تامین اموال، تعمیرات اساسی و بازسازی کامل واحدهای مسکونی پرداخت می‌کند.

کدام بازنشستگان می‌توانند وام بگیرند؟

در اطلاعیه بانک رفاه آمده است که، تمامی مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و بازنشستگان دانشگاه‌های علوم پزشکی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند می‌توانند این وام را بگیرند.

نرخ سود وام

این وام با نرخ سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شود.

تعداد اقساط وام

در سامانه بانک رفاه آمده که تعداد اقساط این وام ۶۰ ماهه است، یعنی متقاضی باید در مدت پنج سال این وام را برگرداند.

مبلغ هر قسط چقدر است؟

این وام ۱۰۰ میلیون تومانی، با اقساط ۶۰ ماهه و با نرخ سود ۱۸ درصد است، یعنی دریافت کننده این وام باید ماهانه دو میلیون و ۵۴۰ هزار تومان قسط بپردازد.

ضمانت وام ۱۰۰ میلیون تومانی

براساس سازوکار بانک‌ها در پرداخت تسهیلات، برای وام ۷۰ میلیونی در تهران سه ضامن، وام ۴۰ میلیونی دو ضامن و وام ۲۵ میلیونی یک ضامن لازم داشته باشد.

اما معمولا وام‌هایی که به بازنشستگان پرداخت می‌شود با ضامنت این است حقوق بازنشستگان را بانک واریز می‌کند و می‌تواند اقساط وام را از حقوق بازنشسته کم کند.

این موضوع در خصوص وام ضروری بازنشستگان لشگری و کشوری همچنین وام هفت میلیون تومانی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی صدق می‌کند، احتمالا به همین علت است که وام ۱۰۰ میلیون تومانی را بانک رفاه پرداخت می‌کند.

بانک رفاه در اطلاعیه تاکید کرده این وام به بازنشستگانی پرداخت می‌شود که حقوق خود را از این بانک دریافت می‌کنند.

همچنین راه‌های ارتباطی برای حل مشکل متقاضیان از سوی بانک رفاه مشخص شده که براساس آن افراد برای کسب اطلاعات بیشتر به پورتال بانک به نشانی www.refah-bank.ir مراجعه و یا با مرکز ارتباط با مشتریان این بانک (فراد) به شماره تلفن ۸۵۲۵-۰۲۱ تماس بگیرند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند