اکسکوینو

وقت خرید بیت‌کوین است؟

قیمت بیت‌کوین چه تغییراتی می‌کند؟

قیمت هر اونس طلا در پایان بازا‌های جهانی تقریباً بدون تغییر باقی ماند، با ۰.۰۴ درصد افزایش قیمت طلا مجدداً به کانال ۱۹۰۰ دلاری بازگشت. بیت‌کوین اما با با وجود افزایش‌های در طول روز، در پایان ۰.۲ درصد کاهش قیمت را ثبت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با بسته شدن بازارهای جهانی در روز دوشنبه، قیمت طلا روز بی رمق دیگری را پشت‌سر گذاشت. قیمت اونس طلا با 0.7 دلار افزایش نشان داد که همچنان محصور و در انتظار محرک‌های مالی است. قیمت طلا در نهایت برروی 1907 دلار قرار گرفت. قیمت بیت‌کوین اما در ساعت 1 بامداد با 0.2 کاهش به 13.03 هزار دلار رسیده است.

جدول زیر با در نظر گرفتن تغییر قیمت بیت‌کوین به طلا در سه مقطع نشان می‌دهد؛ اکنون بیت‌کوین در بالاترین نسبت به طلا در یک سال گذشته قرار دارد. اکنون با یک بیت‌کوین می‌توان 6.85 اونس طلا خرید. البته در سال 2019 قیمت هر بیت‌کوین معادل 8.34 اونس طلا و در اوج تاریخی سال 2017، قیمت آن معادل 14.02 اونس طلا بود.

جایگاه نهایی بیت‌کوین کجاست؟

هفته گذشته بعد از اینکه شرکت پرداخت الکترونیک PayPal اعلام کرد به مشتریان خود امکان خرید و نگهداری رمز‌ارز‌ها را می‌دهد، بیت کوین بیش از 14 درصد در همان هفته رشد کرد. مایک نووگراتز، سرمایه گذار میلیاردر، در اشاره به این‌که این بزرگ‌ترین خبر امسال رمز‌ارزها بوده، روز جمعه به بلومبرگ گفت، بیت کوین مانند «طلای دیجیتال» است و حداقل تا پنج سال آینده به شیوه و پول سنتی استفاده نخواهد شد.

این بیتکویر معروف در مصاحبه‌ای با تلویزیون و رادیو بلومبرگ گفت: من فکر نمی کنم در 5 سال آینده از بیت کوین به عنوان ارز معاملاتی رایج استفاده شود، بیت کوین، در واقع، تا آن زمان به عنوان ذخیره ارزش دارایی و نوعی پناه‌گاه استفاده خواهد شد.

بیت‌کوین هنوز هم یک کلاس دارایی نسبتاً کم‌استفاده است که بیشتر مورد پسند سرمایه‌گذاران نسل جدید است که هنوز در بازارهای مالی تأثیرگذار نیستند، و برای آن‌ها همان نقشی را دارد که برای نسل‌های قدیمی‌تر به طور معمول طلای فیزیکی داشته و دارد. نووگراتز که مدت‌ها طرفدار استقبال گسترده از ارزهای دیجیتال بود معتقد است، که اگرچه بیت کوین می‌تواند روند صعودی بیشتری را مشاهده کند ، اما به این زودی ها برای معاملات روزانه استفاده نمی شود.

براساس آمار کوین‌مارکت‌کپ، اندازه بازار رمزارز‌ها از حدود 195 میلیارد دلار در ابتدای سال، به حدود 397.9 میلیارد دلار رسیده است. بیت کوین، با 61 درصد از سهم این بازار تاکنون بزرگترین سکه دیجیتال در گردش است.

منبع: اقتصادنیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند