پالایشگاه تبریز با شرکت آلمانی قرارداد همکاری امضا کرد

پالایشگاه تبریز با شرکت آلمانی قرارداد همکاری امضا کرد

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز اعلام کرد: قرارداد همکاری با کنسرسیومی متشکل از یک شرکت آلمانی و یک شرکت ایرانی برای بازیافت گازهای انتهایی گوگردسازی امضا شده است.

غلامرضا باقری دیزج آمروز شنبه در حاشیه مراسم امضای این تفاهم‌نامه همکاری اظهار داشت: این طرح همکاری به مدت 24 ماه با اعتبار 12 میلیون دلار در راستای اهداف زیست محیطی شرکت اجرا می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، باقری، ظرفیت واحد بازیافت گازهای انتهایی را متناسب با ظرفیت واحد گوگردسازی به میزان 110 تن در روز عنوان کرد و گفت: این طرح با هدف افزایش راندمان بازیافت گوگرد و افزایش توان استحصال گوگرد اجرا می شود.

وی تاکید کرد: شرکت پالایش نفت تبریز همگام با تولید، به مسایل زیست محیطی و تولید فرآورده های با استاندارد روز جهانی توجه ویژه دارد.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز افزود: امروزه توجه به مسوولیت‌های اجتماعی یکی از مقوله‌های مهمی است که همه صنایع تولیدی و حتی خدماتی باید نسبت به آن توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: هرچند وظیفه برخی صنایع همچون پالایشگاه خدمات رسانی است، پالایشگاه تبریز نیز نسبت به محیط اطراف و جامعه خود نمی‌توانند بی‌تفاوت باشند و در این راستا پالایشگاه تبریز اقدامات مهمی انجام داده است.

باقری با اشاره به اینکه ۹۰ درصد فرآورده‌های پالایشگاه تبریز خدماتی است، اظهار کرد: شرکت پالایش نفت تبریز در انجام طرح‌ها و پروژه‌های مختلف خود نسبت به موضوعات زیست محیطی توجه ویژه دارد.

وی گفت: بر اساس توافق نامه منعقد شده با شهرداری کلانشهر تبریز، این شرکت همگام و همزمان با اجرای طرح‌های زیست محیطی پالایشگاه جهت ارتقا کیفی فرآورده‌های تولیدی، توسعه فضای سبز در ۱۰ هکتار از زمین‌های شرکت و اطراف آن را بصورت درختکاری در دست انجام دارد.

مراحل اجرایی پالایشگاه تبریز از سال ۱۳۵۳ آغاز و در سال ۱۳۵۶ به پایان رسید.

نفت خام مورد نیاز پالایشگاه تبریز توسط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و از میدان نفتی اهواز، توسط یک خط لوله ۱۶ اینچ تامین می‌شود. شرکت پالایش نفت تبریز دارای ۱۴ واحد پالایش و ۱۰ واحد سرویس‌های جانبی است.

بنزین معمولی و یورو 4 ، گاز مایع، نفت گاز، نفت کوره، نفت سفید، بنزن، گوگرد و قیر از عمده تولیدات این پالایشگاه است.

 

منبع: ایرنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند