افت ۳۰ هزار واحدی شاخص کل/ نبود نقدینگی، متهم ردیف اول

افت ۳۰ هزار واحدی شاخص کل/ نبود نقدینگی، متهم ردیف اول

شاخص کل بورس امروز بیش از ۳۰ هزار واحد ریخت، کانال ۱٫۳ میلیون واحد را از دست داد و به یک میلیون و ۲۷۵ واحد رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام در ادامه روند منفی روزهای گذشته با شدت بیشتری امروز نیز منفی بود. شاخص کل با ۲٫۳ درصد منفی کانال ۱٫۳ میلیون واحد را از دست داد. علاوه بر افت بیش از ۳۰ هزار واحدی شاخص کل و ورود به کانال یک میلیون و ۲۷۵ واحد، شاخص هم‌وزن نیز ۲٫۳ درصد منفی بود.

ارزش معاملات امروز حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان بود و نسبت به روز گذشته نیز افت داشت. فولاد، فارس، کگل و فملی تاثیرگذارترین نمادها در افت شاخص کل امروز بودند.

برترین گروه‌های صنعتی امروز شیمیایی، فلزات اساسی و خودرو بودند. بیشترین ارزش معاملات امروز برای نمادهای کمند، فولاد و امین یکم ثبت شد. بیشترین حجم معاملات نیز به وسکرمان،خودرو و خساپا تعلق داشت.

شاخص کل فرابورس نیز با ۲۱۵ واحد افت وارد کانال ۱۷ هزار و ۶۶۲ واحد شد. نمادهای زاگرس، هرمز، کگهر و شگویا بیشترین تاثیر منفی در شاخص کل فرابورس را ثبت کردند.

پیمان حدادی، کارشناس بازار سهام گفت: بازار امروز در ادامه بازار روزهای گذشته کم‌حجم‌تر و منفی‌تر بود. نبود نقدینگی باعث وضعیت حال حاضر است و تا حدودی منطقی نیز به نظر می‌رسد. با تغییر مداوم تصمیماتی که گرفته می‌شود از جمله نرخ خوراک پتروشیمی، نرخ گاز صنایع و … در کنار عدم تحقق وعده‌ها، سرمایه‌گذار مجاب به ورود پول به بازار نمی‌شود.

وی ادامه داد: گزارشات نه چندان خوب و ناامیدکننده صورت‌های ملی ۹ ماهه شرکت‌ها مزید بر علت و باعث شده خریداران برای ورود به بازار تعلل کنند.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند