پرداخت ۳۲ درصد از مطالبات زعفران‌کاران

صادرات زعفران

معاون وزیر جهاد گفت: در حال حاضر بیش از ۳۲ درصد از مطالبات زعفران‌کاران در استان‌ها پرداخت شده و با رایزنی‌هایی که با بانک‌ها داشتیم، تا ۱۰ روز آینده این میزان به ۴۰ درصد خواهد رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین شیرزاد مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در جلسه شورای مرکزی صنفی کشاورزی اظهار داشت: مازاد شیرخشک باید صادر شود تا در شب عید دچار مشکل شیر نشویم.

او با اشاره به عوارض صادرات خرما گفت: عوارض صادرات خرما بسیار زیاد است، این عوارض بالای صادراتی، دامن‌گیر سیستان هم خواهد شد و انتظار ما این است که نظام صنفی این موضوع را از ستاد تنظیم بازار پیگیر شود.

شیرزاد با اشاره به مانده مطالبات زعفران‌کاران اظهار کرد: وظیفه سازمان تعاون روستایی خرید، انبارش و وضع دستورالعمل‌ها بوده و این عمل را به بهترین شکل ممکن و با ۷۲ تن ذخیره زعفران انجام داده است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران افزود: تامین مالی این زعفران خریداری شده با بانک مرکزی و بانک‌های عامل بوده است و در حال حاضر بیش از ۳۲ درصد از مطالبات زعفران‌کاران در استان‌ها پرداخت شده و با رایزنی‌هایی که با بانک‌ها داشتیم، تا ۱۰ روز آینده این میزان به ۴۰ درصد خواهد رسید.

شیرزاد گفت: فروش رب فله در بورس کالا برای پرداخت بدهی گوجه‌کاران در حال اتمام است و در حال حاضر ۹۳ درصد مطالبات آن‌ها پرداخت شده که تا قبل از سال ۹۹ این پرداخت‌ها تکمیل خواهد شد.

او در پایان بیان کرد: در یک سال گذشته مازاد تولید را در محصولات زراعی، دامی و باغی داشتیم که نظام صنفی کشاورزی باید یک ورود موثر در این بخش داشته باشد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند