پیدا شدن ۴ نوجوان مفقود شده در کویر مرنجاب

پیدا شدن ۴ نوجوان مفقود شده در کویر مرنجاب

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل گفت: پس از ۳ روز نگرانی ۴ نوجوان ناپدید شده در کویر مرنجاب پیدا شدند.

حسین میرزاجانی درخصوص چگونگی ناپدید شدن این افراد اظهار کرد: شنبه از طرف خانواده این نوجوانان با اداره میراث تماس گرفته شد که ۴ نوجوان از صبح ۵ شنبه به آران و بیدگل برای سفر به کویر مرنجاب مراجعت کرده‌اند و هنوز برنگشته‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، میرزاجانی افزود: خانواده این افراد ساکن کاشان هستند و با نگرانی از ما درخواست پیگیری را داشتند و لذا بنده با هماهنگی هلال احمر و دوستان برای پیدا کردن این افراد اعلام آمادگی کردیم.

میرزاجانی در مورد نشانی افراد گفت: به ما اعلام کردند که این نوجوانان با ۲ موتور سیکلت تریل وارد کویر مرنجاب شده‌اند و سنشان بین ۱۵ تا ۱۷ سال است و ما برای عملیات امداد و نجات به همراه دوستان هلال احمر و اکیپ‌های مردمی عازم کویر مرنجاب شدیم.

وی ادامه داد: هنوز در ابتدای مسیر بودیم که اطلاع دادند نوجوانان پیدا شده‌اند و به سلامت به گیت ورودی رسیده‌اند و علت را خارج شدن از مسیر و جاده اصلی مرنجاب عنوان کرده‌اند.

میرزاجانی به نحوه و کیفیت عملیات‌های امداد و نجات تیم میراث اشاره کرد و گفت: در این مواقع مشخصات افراد گم‌شده را به افراد محلی در کویر می‌دهیم.

وی افزود: در مناطق مختلف کویر فعالان بهره‌برداران تاسیسات گردشگری و راهنمایان محلی که در اواخر هفته در کویر هستند را با خبر می‌کنیم تا اگر در مسیری افراد را دیدند یا نشانی ازشان دارند اطلاع بدهند؛ ابتدا مسیر حرکتشان و آخرین نقاطی که مشاهده شدند را بررسی می‌کنیم بعد اکیپ‌های امدادی را وارد منطقه می‌کنیم.

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل گفت: از تمام گردشگران و دوستداران طبیعت که به کویر وارد می‌شوند می‌خواهیم نکات ایمنی را رعایت کنند و حتی‌الامکان از جاده اصلی خارج نشوند و سعی کنند قبل از غروب خود را به مکان امن برسانند و همچنین مسیر حرکتشان را قبل از ورود به کویر به یکی از آشنایان اطلاع بدهند تا در صورت تاخیر موجب نگرانی نشود و اگر خدای نکرده اتفاقی افتاد در امداد و نجات تسریع شود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند