پیش‌بینی قیمت طلا امروز 16 مهر 99

پیش‌بینی قیمت طلا امروز 16 مهر 99

آخرین سیگنال‌ها برای بازار طلای داخل حاوی چه پیام‌هایی است؟ آیا ممکن است امروز قیمت طلا ارزان شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، ترامپ با سه توئیت مذاکرات محرک‌های مالی که هفته پیش نوید آن را داده‌بود لغو کرد. این توئیت‌ها سقوط ۳۶ دلاری طلا را به دنبال داشت. آن طور که اقتصادنیوز گزارش داده، طلا همراه با سهام سقوط کرد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده گفتگوهای محرک‌های مالی را با دموکرات‌ها «تا پس از انتخابات» متوقف کرد. پس از این خبر فلز زرد بار دیگر به زیر سطح 1900 دلار در هر اونس نزول کرد.

همچنین دنیای اقتصاد امروز نوشته است: به‌رغم رشد بهای ارز اما شاهد هستیم که ابزارهای مالی در بورس کالا از تخلیه حباب قیمتی حکایت دارد که نشان می‌دهد انتظارات در بازار ارز و سکه همچون گذشته افزایشی نیست.

علاوه بر این، شاید امروز نیز بازار ارز امروز منتظر حملاتی از جنس تزریق درهم باشد که اگر بر قیمت دلار اثر بگذارد، می‌تواند قیمت طلا را متاثر کند.

از سوی دیگر  دیروز رئیس جمهور و سخنگوی دولت از تلاش‌های جدید برای مذاکره جهت آزادسازی ذخایر بلوکه شده ایران در کشورهای دیگر خبر داده‌اند که شاید این موضوع نیز مانع از صعودی شدن مجدد قیمت دلار شود. در صورت محقق شدن این پیش‌بینی، قیمت طلا نیز احتمالا روندی صعودی نخواهد داشت. آیا امروز قیمت طلا به مانند دیروز گران نخواهد شد؟

آخرین وضعیت قیمتی طلا را در صفحه قیمت طلا بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند