بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‎نیوز:

پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۲۹ دی ۹۹ / آیا قیمت طلا به کف رسید؟

پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۲۹ دی ۹۹ / آیا قیمت طلا به کف رسید؟

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران می‌گوید: مردم برای خرید طلا صبر کرده‌اند و به دلیل تغییر و تحول سیاسی در آمریکا و همچنین به دلیل تولید انبوه واکسن کرونا ممکن است قیمت اونس جهانی طلا تا محدود و یک هزار و ۷۹۵ دلار کاهش داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال استریت پیش بینی کردند با ریزش قیمت طلا بعید است عقبگرد قیمت‌ها سریع احیا شود. به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، به دلیل تغییر و تحول دولت آمریکا و همچنین به دلیل تولید انبوه واکسن کرونا ممکن است قیمت اونس جهانی طلا تا محدود و یک هزار و ۷۹۵ دلار کاهش یابد.

طلا در پایان هفته در نتیجه ریزش بازارهای جهانی سهام که باعث وحشت بازارهای فلزات در معاملات روز جمعه داشت، فشار کاهشی شدیدی را تجربه کرد. بعلاوه رشد شاخص دلار آمریکا، اوضاع را برای طلا در کوتاه مدت دشوارتر کرد.

روز گذشته ایسنا در گزارشی به نقل از فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز نوشته بود: « با نزولی شدن بازارهای سهام، سرمایه‌گذاران به وحشت افتاده و دست به فروش زده‌اند. اگر روند رشد شاخص دلار و بازده اوراق خزانه ادامه پیدا کند، اونس طلا ممکن است به پایین ۱۸۰۰ دلار سقوط کرده و تا سطح ۱۷۹۵ دلار عقب‌نشینی کند.»

حال باید دید در ۲۰ ژانویه با ورود بایدن در کاخ سفید قیمت انس جهانی طلا کاهش خواهد داشت؟

آیا طلا ارزان‌تر می‌شود؟

سید محمود فضل آذر شربیانی معتقد است: این روزها بازار طلا قابل پیش‌بینی نیست. حتی ما هم نمی‌دانیم آیا طلا به کف قیمت رسیده است یا نه؟ یا اصلا نمی‌دانیم چه زمانی فرصت مناسب برای خرید طلا است؟ معتقدیم چنانچه جو بایدن دولت را تحویل بگیرد، ممکن است اونس جهانی طلا تا حدودی کاهش یابد.

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره آینده بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: چنانچه روز دوشنبه روند کاهشی قیمت دلار ادامه‌دار باشد، قیمت طلا و سکه ارزان می‌شود. چرا که این روزها چشم فعالان بازار طلا به قیمت دلار است و فعلا مردم برای خرید طلا صبر کرده‌اند چرا که حدس می‌زنند طلا ارزان‌تر می‌شود.

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران روز جمعه در پیش‌بینی گفته بود: « چنانچه هفته اول بهمن قیمت اونس جهانی طلا تغییر نکند و کاهش قیمت دلار هم تداوم داشته باشد، طلا گران‌تر نمی‌شود.»

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند