چشم‌انداز قیمت جهانی مس نقره و طلا در هفته آینده

تجارت نیوز

قیمت جهانی طلا در پایان هفته گذشته برای نخستین بار در یک ماه اخیر با افزایش روبرو شد و این در شرایطی بود که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را برای سومین بار در سال 2017 میلادی افزایش داده است.

قیمت جهانی طلا در هفته‌ای که گذشت بیش از 0.7 درصد رشد داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش، تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو طی سال آینده نیز 3 بار دیگر نرخ بهره را افزایش می‌دهد ولی همچنان تردید جدی نسبت به سرعت افزایش نرخ بهره طی ماه‌های آینده وجود دارد چرا که مقام‌های ارشد فدرال رزرو نگران وضعیت نرخ تورم هستند.

پیش‌بینی می‌شود نرخ تورم آمریکا طی سال آینده نیز کمتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو باشد.

البته امیدواری‌ها نسبت به تصویب طرح اصلاحات مالیاتی دولت آمریکا موجب تقویت ارزش دلار و فشار بر قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی شده است.

برخی تحلیلگران بر این باورند که اجرای طرح اصلاحات مالیاتی موجب افزایش رشد اقتصاد ی در کوتاه مدت خواهد شد ولی در بلندمدت موجب تشدید کسری بودجه و بدهی‌های فدرال می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آینده انتشار آمارهای رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم امسال بیشترین تأثیر را بر بازارهای مالی و کالای جهان خواهد داشت.

بی‌شک طرح مالیاتی دولت ترامپ نیز در کانون توجهات بین‌المللی قرار خواهد داشت.
روز سه شنبه شاخص اعتماد تجاری آلمان منتشر می‌شود.

آمریکا نیز آمارهای بخش مسکن را اعلام خواهد کرد.

چهارشنبه رئیس بانک مرکزی آلمان سخنرانی مهمی در میلان ایتالیا خواهد داشت.

رئیس بانک مرکزی انگلیس نیز درباره وضعیت ثبات مالی این کشور در لندن سخنرانی می‌کند.

پنجشنبه بانک مرکزی ژاپن نرخ بهره و سیاست‌های پولی جدید را اعلام خواهد کرد. بعید به نظر می‌رسد که بانک مرکزی ژاپن در شرایط کنونی تصمیمی برای عقب نشستن از سیاست‌های پولی انبساطی داشته باشد.

آمارهای رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم امسال نیز منتشر خواهد شد.

آمارهای مربوط به رشد اقتصادی ماهیانه کانادا نیز روز جمعه اعلام خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصاد ی این کشور طی ماه اکتبر به 0.2 درصد برسد.

به نظر می‌رسد وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور به خصوص هند و چین و اوضاع اقتصاد ی این دو کشور تأثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.

 

منبع: آریابازار

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند