چند توصیه برای حضور در نماز عید فطر/ چه کسانی نمی‌توانند شرکت کنند؟

چند توصیه برای حضور در نماز عید فطر/ چه کسانی نمی‌توانند شرکت کنند؟

معاون بهداشت وزارت بهداشت بر استفاده نمازگزاران عید فطر از ماسک حتی در فضای باز تاکید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون بهداشت وزارت بهداشت بر استفاده نمازگزاران عید فطر از ماسک حتی در فضای باز تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: استفاده از ماسک برای شرکت کنندگان نماز عید فطر حتی در فضای باز مورد تاکید است. همچنین افراد مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.

کمال حیدری افزود: در گیت‌های ورودی به محل برگزاری نماز عید فطر، وضوخانه، سرویس بهداشتی و ایستگاه‌های پذیرایی باید از ایجاد تجمع جلوگیری شود. همچنین ضروری است سیستم تهویه مناسب در سرویس بهداشتی و وضوخانه‌ها در محل برگزاری نماز عید فطر فراهم شود.

حیدری تاکید کرد: اطلاع‌رسانی لازم از طریق سازمان صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، مبلغان و هیئت امناء محل‌های برگزاری نماز عید فطر مبنی بر استفاده از ماسک و عدم حضور افراد بیمار و یا دارای علائم بیماری از جمله تب، آبریزش بینی و علامت سرماخوردگی در نماز عید فطر صورت ضروری است.

معاون بهداشت افزود: شستشو و نظافت و گندزدایی سرویس‌های بهداشتی محل برگزاری نماز مورد تأکید است. توصیه می‌شود که افراد دارای سن بالا یا دارای بیماری زمینه‌ای در مراسم شرکت نکنند.

وی مسئولیت اجرای این موارد را با هیئت امناء محل برگزاری نماز و نظارت را با سازمان تبلیغات اسلامی دانست. همچنین نظارت عالیه بر موارد فوق با دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی (مراکز بهداشت) است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند