رئیس کل بیمه مرکزی خبر داد:

کاهش صدور بیمه‌نامه در سال ۹۹/ خسارت پرداختی بیشتر شد!

رییس کل بیمه مرکزی گفت: در سال ۹۹ در بخش صدور بیمه‌نامه‌ها ۴.۲ درصد کاهش داشتیم، اما در بخش خسارت پرداختی ۴۲.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ رشد داشته است.

غلامرضا سلیمانی، رئیش کل بیمه مرکزی، عنوان کرد: برنامه حضور صنعت بیمه در بازار سرمایه کوتاه مدت نیست و از این پس شرکت های بیمه ای در بازار سرمایه فعالیت دائمی خواهند داشت و برای حضور در این بازار همچنان فعال خواهیم بود.

سلیمانی ادامه داد: با افزایش درآمد و روند رو به رشد منابع درآمدی این صنعت، باید از این محل سرمایه‌گذاری درستی صورت گیرد که یکی از بهترین مکان ها با بازده خوب و مناسب این درآمدها، سرمایه‌گذاری در بخش بازار سرمایه به خاطر دائمی بودن آن و در بخش ساختمان و اوراق توسط دولت است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه اکنون شرکت‌های بیمه‌ای برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه اشتیاق خوبی دارند و همین امر باعث شده است که سرمایه‌گذاری در این بخش مطلوب باشد.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: در سال ۹۹ به همین منظور ۵۰ هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه توسط شرکت ‌های بیمه‌ای سرمایه‌گذاری شد.

چاپ ۱۱۸ مطلب بیمه‌ای در کتاب‌های درسی

سلیمانی در ادامه به برنامه‌های جدی بیمه مرکزی برای فرهنگ‌سازی بیمه اشاره کرد و گفت: سال ۹۹ برنامه‌ریزی بسیار مطلوبی برای گنجاندن مفاهیم بیمه‌ای در کتاب‌های درسی صورت گرفت که براساس این برنامه‌ریزی‌ها، در حال حاضر بیش از ۱۱۸ مطلب بیمه‌ای در کتاب‌های درسی نظری و کاردانش و فنی حرفه ای چاپ شده است.

وی با بیان اینکه چاپ مفاهیم بیمه‌ای در کتاب‌های درسی همچنان ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: با اجرای این مهم سالانه تعداد پنج میلیون و ۸۴۴ هزار و ۱۰۵ نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم با مهمترین اصطلاحات بیمه‌ای در کتاب‌های درسی آشنا خواهند شد.

رییس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین برای کودکان و نوجوانان نیز کتاب‌هایی با عناوین مختلف چاپ شده است تا سنین پایین نیز با مفاهیم بیمه‌ای بیشتر آشنا شوند.

وی ادامه داد: به همین منظور نیز تهیه، تولید و انتشار ۴۶ عنوان کتاب در سه سطح «بیمه برای کودکان» با ۱۳ عنوان کتاب، «بیمه برای همه» با ۱۲ عنوان، «بیمه برای کارشناسان» با ۲۱ عنوان کتاب در حوزه بیمه به عنوان دیگر اقدام فرهنگی بیمه مرکزی برای آشنایی بیشتر کودکان، نوجوانان و دیگر اقشار جامعه است.

صدور بیش از ۶۸ میلیون بیمه نامه در سال ۹۹

سلیمانی به برخی از آمارهای مربوط به سال ۹۹ در بخش صدور بیمه و پرداخت خسارت نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۶۸ میلیون و ۶۰۰ هزار بیمه‌نامه صادر شد و بیش از ۳۴ میلیون فقره خسارت به افراد خسارت دیده پرداخت شده است.

رییس کل بیمه مرکزی اضافه کرد: در بخش صدور بیمه‌نامه‌های صادره ۴.۲ درصد کاهش و در بخش موارد خسارت پرداختی نیز ۴۲.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

منبع: ایرنا

اخبار بیشتر را در صفحه بانک و بیمه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند