اکسکوینو

قیمت نفت باز هم کاهش یافت/ زور آمریکا بر روسیه چربید؟

افزایش قیمت نفت

قیمت نفت در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر چشم‌انداز آزادسازی ۱۸۰ میلیون بشکه نفت آمریکا بیش از پنج دلار در هر بشکه سقوط کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از ایسنا قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه مه پنج دلار و ۴۷ سنت معادل ۴.۸ درصد کاهش یافت و به ۱۰۷ دلار و ۹۸ سنت در هر بشکه رسید. قرارداد تحویل مه روز جاری منقضی می‌شود. قرارداد تحویل ژوئن با پنج دلار و ۲۲ سنت کاهش، ۱۰۶ دلار و ۲۲ سنت در هر بشکه بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در ماه مه شش دلار و شش سنت معادل ۵.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۰۱ دلار و ۷۶ سنت در هر بشکه رسید. در حالی که ابتدای معاملات تا مرز ۱۰۰ دلار و ۸۵ سنت عقب‌نشینی کرده بود.

سه منبع آگاه به رویترز اعلام کردند که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا اواخر روز پنج‌شنبه برنامه برداشت از ذخایر استراتژیک آمریکا را اعلام خواهد کرد. این اقدام با هدف کاهش قیمت بنزین صورت می‌گیرد که پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین به رکورد بالایی رسید.

آنگوس تایلر، وزیر انرژی استرالیا و سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد این سازمان قرار است روز جمعه نشست اضطراری وزیران را برای صحبت درباره تامین نفت برگزار کند.

خبر آزادسازی احتمالی نفت از سوی آمریکا، نشست روز پنج‌شنبه وزیران اوپک‌پلاس که انتظار می‌رود برنامه افزایش تدریجی تولید را حفظ کنند، تحت‌الشعاع قرار داد.

بر اساس گزارش رویترز، معاملات نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر نگرانی‌های عرضه پس از بی‌نتیجه ماندن مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین، با سه درصد افزایش بسته شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند