کمک ۲۵۰هزار فرانکی سوئیس به ایران

کمک ۲۵۰هزار فرانکی سوئیس به ایران

دومین مرحله کمک مالی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به مبلغ 250 هزار فرانک سوئیس به جمعیت هلال احمر ایران برای تهیه و تأمین تجهیزات اکسیژن‌درمانی بیماران مبتلا به کووید-19 تخصیص می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، جمعیت هلال احمر ایران و نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: «مبلغ 250 هزار فرانک اهدایی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به یکی از برنامه‌های در حال اجرای جمعیت هلال احمر ایران برای تهیه تجهیزات خانگی اکسیژن بیماران مبتلا به کووید-19 تخصیص خواهد یافت تا امکان ادامه درمان در منزل برای این بیماران فراهم شود.»

بنا بر این گزارش این کار به طور نسبی از فشار بر بیمارستان‌ها و کارکنان بخش درمان که با موج مداوم و سنگین بستری بیماران مبتلا به کووید-19 مواجه‌ هستند، می‌کاهد. همچنین این حمایت موجب کاهش حضور بیماران در بیمارستان‌ها شده و امکان بستری بیماران جدید با شرایط وخیم را فراهم می‌کند.

باربارا ریتزولی، رئیس نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران، در خصوص این کمک می‌گوید: «کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران از آغاز شیوع این بیماری در فوریه سال گذشته در خط مقدم مبارزه با کووید-19 بوده‌اند. این کمک از طرف کمیته بین‌المللی صلیب سرخ حرکتی کوچک و متواضعانه برای تقدیر و حمایت از جمعیت هلال احمر ایران است و ما امیدواریم بتواند در تلاش‌های بشردوستانه‌ای جمعیت در کمک به بیماران مفید باشد.»

منبع: شهروندآنلاین

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند