جنجال جدید یارانه‌ای احمدی‌نژاد / رویای 900 هزار تومان یارانه نقدی

جنجال جدید یارانه‌ای احمدی‌نژاد / رویای 900 هزار تومان یارانه نقدی

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه به همراه محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور به اظهارات احمدی‌نژاد مبنی بر پرداخت یارانه 900 هزار تومانی واکنش نشان دادند.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق کشورمان در اظهاراتی عنوان کرده که باید دولت یارانه‌ها را به میزان 900 هزار تومان برای هر نفر افزایش دهد. موضوعی که اکنون با واکنش دولتی‌ها مواجه شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در واکنش به اظهارات احمدی‌نژاد اظهار می‌کند که دولت هم‌اکنون در حال پرداخت کسری 5 هزار میلیارد تومانی دولت به بانک مرکزی، در نتیجه همین یارانه 45 هزار تومانی است. مرتبا بانک مرکزی در حال پیگیری این مطالبات از دولت است و دیوان محاسبات پرونده تشکیل داده است.

نوبخت می‌گوید: مردم ما فهیم‌تر از این حرف‌ها هستند، با این نوع حرف‌هایی که مبانی درست محاسباتی ندارد و یا با یک فروضی مطرح شود که این فروض قابل انجام نیست، مردم تحت تاثیر این نوع مسائل قرار بگیرند. همین ۴۵هزار و پانصد تومان با همان ارقام قبلی، بالغ بر ۵ هزار ۸۰۰ میلیارد تومان بدهی به بانک مرکزی برای دولت باقی گذاشته است.

اما محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز در واکنش به اظهارات احمدی‌نژاد می‌گوید: مردم خوب می‌دانند کسی که این همه مشکلات را برای ما ایجاد کرد و این همه تحریم‌ها را به وجود آورده است. این مسئول سابق کشور حرف‌های مختلفی می‌زند. اگر شما همه حرف‌های او را در نظر بگیرید، اولا بسیار متضاد است و دوم این که با عملکرد گذشته خود او در تناقض است.

واعظی ادامه می‌دهد: این فرد یک عوام‌فریبی را شروع کرده است و فکر می‌کند در شرایطی که یک جنگ اقتصادی شروع شده است و قبول هم داریم قشری از مردم در مضیقه هستند، می‌تواند با شعار و این طور مسائل خود را مطرح کند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان آنکه عملکرد آن دولت و قول‌هایش را دیدیم می‌افزاید: امروز که بعد از گذشت سال‌ها به استان‌های مختلف می‌رویم، مشاهده می‌کنیم که هنوز در استان‌های مختلف پروژه‌هایی که دولت این فرد با رقم‌های بالایی قول داده، هنوز کلنگ‌زنی هم نشده است.

واعظی در پایان می‌گوید: مردم ما مردم آگاهی هستند و می‌دانند کسی که این گرفتاری را به وجود آورد، تحریم را برای ما ایجاد کرد و روابط ما را با کشور‌های همسایه به هم زد چه کسی است. امروز گروه‌های سیاسی حامی ایشان بر ضدش شده‌اند، حداقل هم‌فکران خودش که باید قبولش داشته باشند، چنین حسی را دارند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند