آثار NFT باشگاه قایق تفریحی میمون کسل به کف دو ساله خود رسید – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آثار NFT باشگاه قایق تفریحی میمون کسل به کف دو ساله خود رسید

ezgif.com gif maker 2023 07 04T103839.411

کف قیمتی برخی از بزرگترین کلکسیون‌های NFT مانند باشگاه قایق تفریحی میمون کسل به پایین‌ترین میزان در دو سال اخیر رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار توکن‌های غیرقابل تعویض در سال گذشته میلادی و در هفت ماه گذشته در سال 2023 با رکود مواجه بوده است و کاربران شور و شوق گذشته را درباره این آثار دیجیتالی از دست داده‌اند. در همین راستا، قیمت برخی از بزرگترین کلکسیون‌های NFT طی هفته گذشته با کاهش قیمت شدیدی مواجه شده‌اند.

پایین‌ترین کف قیمتی باشگاه قایق تفریحی میمون کسل

آثار دیجیتالی بزرگترین کلکسیون توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) از لحاظ ارزش بازاری در هفته اخیر با کاهش قیمتی شدیدی مواجه بوده‌اند. کف قیمتی برخی از این آثار کلکسیون مشهور مانند باشگاه قایق تفریحی میمون کسل (BAYC)‌ به پایین‌ترین میزان در دو سال اخیر رسیده و حدود 88 درصد از اوج قیمتی آن کاهش پیدا کرده است. ارزش بازاری این کلکسیون معادل 340,731 اتر و در حال حاضر در کف قیمتی به 30.78 اتر است.

این در حالی است که آثار باشگاه قایق تفریحی میمون کسل در اوج قیمتی در فروردین ماه 1401، دارای کف قیمتی 152 اتر بوده‌اند. این کلکسیون عرضه محدود و در مجموع 10 هزار اثر مینت شده دارد. در روز گذشته نیز، خبری مبنی دزدی  از کلکسیون باشگاه قایق تفریحی میمون کسل توسط یک هکر سایبری به‌نام Fake_Phishing182232 و از طریق لینک فیشینگ منتشر شد.

وضعیت دیگر کلکسیون‌های NFT

 کلکسیون‌های NFT بازار مانند باشگاه میمون‌های جهش یافته (MAYC)، آزوکی، کریپتو پانکس و DeGods نیز با کاهش کف قیمتی خود در هفته گذشته مواجه شدند. با این وجود در بیست و چهار ساعت گذشته، وضعیت کف قیمتی آثار با کمی رشد رو‌به‌رو شد و آثار کلکسیون آزوکی از شبانه روز گذشته تاکنون، رشد 32 درصدی را تجربه کرده‌اند.

کلکسیون مشهور میمون‌های جهش یافته (MAYC) که توسط آزمایشگاه لبز عرضه شده است، در طی هفته گذشته با 32 درصد کاهش کف قیمت مواجه شده است و کف قیمتی آن در روز یکشنبه به 4.7 اتر نیز رسیده است. این عدد کمترین کف قیمتی این کلکسیون از زمان عرضه‌اش بوده است.

رکود در فروش  آثار NFT ملانیا ترامپ

ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ در هفته گذشته، اعلام کرد که قصد عرضه کلکسیون جدید خود به‌نام کلکسیون 1776 و به مناسبت روز استقلال ایالات متحده آمریکا را دارد. از سه هزار اثر در این کلکسیون که در بیست و نهم ژوئن عرضه شده، تنها 586 اثر تاکنون فروخته شده است. در ضمن، 500 اثر دیگر در روز چهارم ژولای منتشر خواهند شد. هر اثر از کلکسیون ملانیا ترامپ با قیمت اولیه 500 دلار قیمت‌گذاری شده‌اند.

آثار NFT برند لاکچری دیور

دیور، برند لاکچری حوزه مد به‌تازگی تصمیم گرفته تا وارد دنیای NFT شود. البته این برند تصمیم گرفته است که از اصطلاح NFT استفاده نکند و «دوقلوی دیجیتال» را جایگزین این عبارت کرده است. در روز سی‌ام ژوئن، برند دیور اعلام کرد که قصد رونمایی از خط جدید کفش‌های خود همراه با دوقلوی دیجیتال آن‌ها (NFT) را دارد. این اثر دیجیتالی مشابه کفش خریداری شده توسط مشتری خواهد بود و بر روی بلاکچین اتریوم قرار دارد. کلکسیون کفش برند دیور با نام B33 و در هفت طرح مختلف عرضه خواهد شد. گران‌قیمت‌ترین کفش این کلکسیون به‌همراه NFT مشابه آن، با قیمت 2150 به‌فروش گذاشته شده است.

نظرات