موافقت پوتین با رمزارزها / معامله و استخراج رمزارز در روسیه قانونی می‌شود – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

موافقت پوتین با رمزارزها / معامله و استخراج رمزارز در روسیه قانونی می‌شود

Capture

به گفته سه نفر از نزدیکان ولادیمر پوتین، او از پیشنهاد دولت روسیه مبنی بر مالیات و قانون‌گذاری استخراج رمزارزها حمایت می‌کند و پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت کامل رمزارزها را رد کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مردم زیادی در نظرسنجی شرکت کردند و خواستار آزادی استخراج رمزارزها در مناطقی ماند ایرکوتسک، کراسئویارسک و کارلیا که برق مازاد دارد شدند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین از بیان موضوع پوتین خودداری کرد و گفت: رئیس جمهور به دولت و بانک مرکزی دستور داده تا اختلافات خود را حل کنند.

بانک مرکزی هم در پاسخ به مطبوعات گفت: بانک مرکزی همچنان با استخراج بیت‌کوین به دلایل زیست محیطی و ایجاد انگیزه برای دور زدن قانون مخالف است.

موضع پوتین خبر خوبی برای صنعت استخراج که اخیرا با شکست‌های زیادی مواجهه شده محسوب می‌شود.

براساس داده‌های دانشگاه کمبریج روسیه بعد از آمریکا و قزاقستان سومین استخراج‌کننده بزرگ بیت‌کوین است و ممنوعیت استخراج می‌تواند تاثیر زیادی بر این صنعت در سطح جهان داشته باشد.

پوتین از بانک مرکزی و دولت خواسته تا به زودی در مورد نحوه تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال به توافق برسند پوتین در جلسه‌ای اعلام کرد: ما در این صنعت مزایای رقابتی زیادی داریم. ما برق اضافه و پرسنل آموزش دیده داریم که باید از آن استفاده کنیم.

روسیه مناطق زیادی دارد که به دلیل فراوانی نیروگاه‌های برق آبی یا به دلیل تعطیلی تاسیسات صنعتی زمان شوری برق مازاد دارند.

ویتالی بورشنکو، یکی از بنیانگذاران BITcluster گفت: پس از انتشار گزارش بانک مرکزی مبنی بر پیشنهاد ممنوعیت رمزارزها از فعالین این حوزه دعوت شد تا در جلساتی شرکت کنند اما هنوز بسیاری از وزارتخانه‌ها با استخراج مخالف‌اند.

توافق دولت و بانک مرکزی

بر اساس گزارش رسانه‌های روسی دولت و بانک مرکزی روسیه به توافق رسیدند و قرار است تا ۱۸ فوریه پیش‌نویس قانون رمزارزها را منتشر کنند.

بر اساس برخی منابع این توافق بعد از حمایت پوتین از استخراج ارزهای دیجیتال صورت گرفت و احتمالا معاملات ارزهای دیجیتال را کاملا تحت کنترل قرار می‌دهد.

معاملات بالای ۸ هزار دلار در روسیه با به اطلاع دولت برسند.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات