خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!

خبر خوب برای اتریوم / هزینه تراکنش اتریوم کاهش یافت

متوسط هزینه تراکنش روی بلاکچین اتریوم به ۱۵٫۳۱ دلار رسید که کمترین سطح از سپتامبر ۲۰۲۱ بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اگر چه به لطف کریپتوبول، طرفداران رمزارزها از ورود توکن‌های مورد علاقه خود به جریان اصلی بازار خوشحال هستند اما دوستداران اتریوم دلیل دیگر برای خوشحالی دارند. چرا که هزینه تراکنش اتریوم به کمترین میزان در چند ماه اخیر رسیده است.

بر اساس داده‌های L2Fees میانگین هزینه ارسال اتریوم به کمتر از یک دلار و هزینه سواپ توکن‌ها در این بستر بین ۳۱ سنت تا ۲٫۱۸ دلار کاهش یافت.

اتریوم نوعی بلاک‌چین ارتش سوئیسی به حساب می‌آید. اپ‌های غیرمتمرکز بزرگ، صرافی‌های غیرمتمرکز، قراردادهای هوشمند برای شرکت‌ها، آلت‌کوین، شت‌کوین، استیبل‌کوین، NFT و بسیاری از محصولات نوآورانه دیگر در این شبکه وجود دارد.

اما هر چیزی بهایی دارد و این همه محبوبیت، هزینه‌های اتریوم را بالا برده و چشم‌انداز پذیرش آن در کوتاه‌مدت را مبهم کرده بود. موضوعی که باعث ایجاد تعداد زیادی بلاک‌چین و پروژه‌های مقیاس‌پذیری رقیب شده بود.

اما به نظر می‌رسد اوضاع در حال تغییر است. بر اساس آمار و ارقام بیتینفوچارت، میانگین هیزنه تراکنش در بلاکچین اتریوم به ۱۵٫۳۱ دلار رسیده است که کمترین میزان از سپتامبر ۲۰۲۱ به حساب می‌آید. این به معنای کاهش ۷۵ درصدی میانگین هزینه معاملات از نوامبر ۲۰۲۱ است. زمانی که تراکنش‌ها به طور متوسط بیش از ۶۲٫۸ دلار هزینه داشت. این در حالی است که هزینه انتقال هم به ۶٫۶۷ دلار رسیده است.

چرا هزینه مهم است؟

موضوع کارمزد برای پایداری اتریوم و هر بلاکچین دیگری اهمیت حیاتی دارد. در اتریوم سایر بلاکچین‌های اثبات کار، کاربرانی که تراکنش انجام می‌دهند در نوعی فرایند مناقصه رقابت می‌کنند تا عملیاتشان سریع‌تر پردازش شود.

به عبارت ساده‌تر، هر چه کارمزد بیشتری به ماینرها بپردازید، زمان تایید تراکنش شما سریع‌تر می‌شود. با این حال، اتریوم بر خلاف بیت‌کوین فقط برای انتقال ثروت استفاده نمی‌شود. بلکه بلاکچین اتریوم یک بلاکچین تورینگ-کامل است. بدین معنا که می‌تواند اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز با عملیات پیچیده را اجرا کند.

منبع: کریپتوپتیتو

مهمترین اخبار بازار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات