پیش بینی قیمت بیت کوین با نزدیک شدن به آخر هفته بازار – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
خبر مهم : اقدام حقوقی علیه دولت روحانی به دلیل عدم پیگیری پول های بلوکه شده ایران
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین با نزدیک شدن به آخر هفته بازار

ezgif 1 8425250a65

قیمت بیت کوین در چند روز اخیر یک حرکت صعودی را تجربه کرده که به دلیل حجم معاملات 20 میلیارد دلاری، بیت کوین را به بالای 30 هزار دلار رسانده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، با وجود افزایش قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، پس از اعلام کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مبنی بر ناکافی بودن پرونده‌های صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF)، سنتیمنت بازار با فشارهایی مواجه شده است.

بیت کوین تحت فشار SEC

کاهش قیمت بیت کوین را می‌توان به تحولات مربوط به واکنش کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به درخواست‌های مدیران دارایی برای صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) نسبت داد.

به گزارش وال استریت ژورنال، SEC این برنامه‌ها را از نظر وضوح و کامل بودن آن، ناکافی دانسته است. این اعلامیه از سوی SEC به طور قابل توجهی بر احساسات بازار تأثیر گذاشته و منجر به کاهش قیمت BTC شده است. البته این خبر پس از یک دوره افزایش قیمت در ماه ژوئن منتشر شد.

بازار واکنش مثبتی به تحولات مربوط به صندوق‌های ETF نشان داد، به طوری که کوین بیس، متولی دارایی‌های صندوق بلک راک نیز افزایشی را در سهام خود تجربه کرد. با این حال، تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار مبنی بر ناکافی بودن پرونده‌ها باعث ایجاد عدم اطمینان و کاهش شور و شوق سرمایه گذاران شده است.

در نتیجه، سهام کوین بیس تقریباً 2 درصد کاهش یافته و بیت کوین نیز کاهش 1 درصدی را تجربه کرده است. تأثیر تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار فراتر از BlackRock است، زیرا سایر مدیران دارایی، چه سنتی و چه متمرکز، از بلک راک پیروی کرده و برنامه‌های خود را برای ETF بیت کوین فعال یا اصلاح کرده‌اند.

انتقاد SEC از مراکز بایگانی ETF

انتقاد SEC از فرایند بایگانی‌ها حول اطلاعات ناکافی، ترتیبات نظارتی بین صرافی‌های مختلف از جمله صرافی‌های اسپات بیت کوین است. SEC برای اطمینان از نظارت و جلوگیری از دستکاری بازار، توافق به اشتراک‌گذاری نظارت را الزامی کرده است.

مدیران دارایی می‌توانند با به‌روزرسانی برنامه‌های خود و ارائه اطلاعات جامع‌تر قبل از تکمیل مجدد، این نگرانی‌ها را برطرف کنند. عدم قطعیت پیرامون تایید SEC در تایید ETFهای بیت کوین، همراه با پرونده‌های ناقص و عدم وضوح، به کاهش قیمت BTC کمک کرده است.

سرمایه‌گذاران در مورد چشم انداز آینده اینETFها محتاط هستند که این مسئله منجر به عقبگرد موقت در بازار می‌شود. اصلاح و ارسال مجدد درخواست‌ها توسط مدیران دارایی با جزئیات درخواستی ممکن است اعتماد بازار را بازگرداند و به طور بالقوه بر قیمت بیت کوین در آینده تأثیر بگذارد.

نمودار قیمت بیت کوین
پیش بینی قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

قیمت فعلی این ارز دیجیتال 30 هزار و 456 دلار است که با حجم معاملات 23.3 میلیارد دلاری در 24 ساعت گذشته همراه شده است. در این مدت، بیت کوین افت جزئی تقریباً 0.50 درصدی را تجربه کرده است. با توجه به CoinMarketCap، بیت کوین با ارزش بازار زنده 591 میلیارد دلار در رتبه اول قرار دارد.

از منظر تحلیل تکنیکال، BTC با یک مقاومت قابل توجه در سطح 31 هزار دلار مواجه است. یک صعود موفقیت آمیز به بالای این سطح می‌تواند به اهداف بالقوه 32 هزار و 500 دلار و سپس 34 هزار دلار منجر شود.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر سطح حمایت مهم 30 هزار دلار سقوط کند، BTC ممکن است با فشار نزولی به سمت سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2 درصد در 28 هزار و 700 دلار یا حتی سطح 50 درصد اصلاحی در 28 هزار دلار برسد.

میانگین متحرک نمایی 50 روزه در حدود 28 هزار دلار نیز می‌تواند به عنوان نقطه مقاومت قابل توجهی برای حرکت نزولی BTC عمل کند. با توجه به شرایط فعلی، عاقلانه است که قبل از اتخاذ تصمیمات معاملاتی مهم، منتظر یک شکست واضح و قاطع از محدوده معاملاتی فعلی باشیم.

نظرات