آخرین وضعیت سهام بانک سینا

آخرین وضعیت سهام بانک سینا

بانک سینا با انتشار یک اطلاعیه رسمی شفاف‌سازی در سامانه کدال آخرین وضعیت سهام خود را تشریح کرد.

در نامه شفاف سازی این بانک بورسی آمده است که به استناد ماده 17 مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران از تاریخ گزارشگری قبلی «صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی 3، 6، 9 و 12 ماهه منتهی به 31 خرداد 97» تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و نوسان قیمت سهام این بانک در روزهای معاملاتی اخیر بر اساس عرضه و تقاضا و تغییرات روند بازار سرمایه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در ادامه این اطلاعیه آمده، بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می‌شود.

آخرین اطلاعات مالی

همچنین بر اساس اطلاعات تارنمای TSETMC در حال حاضر نماد معاملاتی شرکت بانک سینا که با نماد « » در بازار اول «تابلوی فرعی» بورس فعال است در تالار شیشه ای در وضعیت «ممنوع – متوقف» قرار دارد.

آخرین وضعیت این شرکت در بازار سهام نیز نشان می دهد «P/E» سهام این شرکت 1273 مرتبه و «EPS» آن به میزان 83 ریال در صورت های مالی درج شده است.

میزان سهام شناور آزاد

افزون بر این، سهام شناور آزاد بانک سینا در بازار سهام 6 درصد در این سامانه اطلاعاتی درج شده است. گفتنی است سهام شناور آزاد، «Free float» بخشی از سهام یک شرکت سهامی اطلاق می‌شود، که دارندگان آن آماده عرضه و فروش آن بخش از سهام می‌باشند و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک قابل معامله باشند و مالکان سهام شناور آزاد قصد ندارند با حفظ آن در مدیریت شرکت مشارکت نمایند.

از سویی دیگر، برای محاسبه سهام شناور آزاد باید ترکیب سهامداران، بررسی و سهامداران راهبردی را مشخص کرد در عین حال سهامدار راهبردی، سهامدارانی هستند که در کوتاه مدت، قصد واگذاری سهام خود را نداشته و معمولا می‌خواهند برای اعمال مدیریت خود، این سهام را حفظ کنند و این فرض در محاسبه سهام شناور آزاد تعداد سهام متعلق به دارندگان سهام راهبردی از تعداد کل سهام موجود کسر می‌شود.

سهامداران عمده

5 سهامدار عمده بانک سینا، شامل «بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با 65.010 درصد، موسسه بنیادعلوی با 7.790 درصد، مادرتخصصی مالی وسرمایه گذاری سینا با6.070 درصد، گروه توسعه مالی مهرآیندگان با 4.650 درصد و مدیریت سرمایه گذاری کوثربهمن با 2.410 درصد» است.

 

منبع:‌ روابط عمومی بانک سینا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند