عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد:

اعلام آمادگی کره جنوبی برای پرداخت پول‌های بلوکه شده ایران

اعلام آمادگی کره جنوبی برای پرداخت پول‌های بلوکه شده ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کره جنوبی پس از مطرح شدن توافق ۲۵ ساله ایران و چین به تهران پیام داد و برای آزادی سازی پول‌های ایران اعلام آمادگی کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در خصوص عدم همکاری کره جنوبی برای آزادسازی اموال ایران در این کشور، گفت: حدود 7 الی 10 میلیارد دلار از پول‌های ایران در سئول بلوکه شده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این اقدام صرفا به دلیل فشارهای ایالات متحده انجام شده و کره جنوبی هیچ دلیل منطقی و قانونی برای آن مطرح نکرده است.

وی با اشاره به اینکه اگر کره جنوبی اموال ایران را آزاد نکند به ضررش تمام خواهد شد، ادامه داد: در واقع گزینه‌های متعددی وجود دارد که می‌تواند از سوی تهران در مقابله با این امر عملیاتی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عنوان مثال می‌توان در خصوص توزیع محصولات کُره ای در کشورمان تجدید نظر صورت بگیرد و تصمیم گیری جدیدی شود که این امر به معنای از دست دادن بازار جمهوری اسلامی ایران برای سئول است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه وقتی موضوع قرارداد ایران و چین مطرح شد، آمریکایی‌ها در موضع ضعف قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که کُره‌ای‌ها نیز به کشورمان پیام دادند که حاضر به پرداخت و آزادیسازی پول هستند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند