موضوعات داغ:

آشفتگی قیمت‌های بازار شب عید

آشفتگی قیمت‌های بازار شب عید

درحالی‌که کمتر از دو روز به پایان سال فرصت باقی است و خانواده‌ها در تکاپوی خرید کالاهای ضروری و وسائل سفره هفت‌سین هستند که گرانی در بازار تزئینات هفت‌سین باعث نارضایتی برخی از شهروندان شده است.

کمتر از دو روز به پایان سال باقیست و خانواده‌ها به غیر از خرید کالاهای ضروری، چون خوراک و پوشاک به فکر فراهم کردن وسایل هفت‌سین هستند که شامل ماهی قرمز، سمنو، سرکه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سفره‌های هفت‌سین آماده قیمت‌های متفاوتی از 40 تا200 هزار تومان دارند. با این حال هر کدام از اقلام سفره هفت‌سین به‌طور جداگانه هم فروخته می‌شوند زیرا به قول معروف بازار شب عید برای خرج کردن است، خرج‌هایی که پایانی ندارند از لباس و کفش، میوه و آجیل گرفته تا تزئینات سفره هفت‌سین به گونه ای که در چنین مواقعی اگر با یک کارت عابربانک پر به بازار بروید وقتی به خانه برگردید چیزی ته جیب‌تان باقی نمی‌ماند این خاصیت بازارگردی‌های شب عید است.

علی ای‌حال درحالی برپایی سفره هفت‌سین یکی از این آیین‌های زیباست و مردم در هرگوشه از این سرزمین پهناور با ذوق و سلیقه خود آن را می‌چینند و در هنگام لحظه تحویل سال در کنار آن می‌نشینند که گرانی در بازار هفت‌سین باعث نارضایتی برخی از شهروندان شده است.

یکی از شهروندان با بیان اینکه قیمت تزئینات سفره هفت‌سین در بازار سر به فلک کشیده است، گفت: قیمت یک تخم‌مرغ تزئینی برای سفره هفت‌سین از 4 هزار تومان شروع و به هفت هزار تومان خاتمه می‌شود.

وی با بیان اینکه هر بسته کوچک و ناچیز سماق، سپند و سیاه دانه دو هزار تومان به فروش می‌رسد، افزود: هر دانه سیب و سیر مصنوعی نیز دو تا 6 هزار تومان و هرعدد سنجد مصنوعی هم 500 تا 800 تومان به فروش می‌رسد که این گرانی در بازار سفره هفت‌سین باعث نارضایتی مردم شده است.

یکی دیگر از شهروندان هم در این خصوص اظهار کرد: در سایه کمبود نظارت مسئولان مردم از گرانی‌های موجود در بازار رنج برده و همگان قدرت خرید اقلام و اجناس مورد نیاز در شب عید را ندارند.

وی با بیان اینکه یک سبزه عید از 10 تا 25 هزار تومان به فروش می‌رسد، افزود: این گرانی مختص بازار هفت‌سین نیست و به تبع آن پای گرانی به بازار آجیل و میوه ها هم رسیده است.

وی با بیان اینکه قبلا سیب و پرتقال تامسون کیلویی دو هزار و 500 تومان بود، ادامه داد: این روزها همان پرتقال و سیب با قیمت هر کیلو 3 تا سه هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد.

یکی دیگر از شهروندان هم بیان کرد: یک سفره هفت‌سین آماده از 40 هزار تومان شروع و به 200 هزار تومان ختم می‌شود، با این آمار و ارقام نجومی مردم چگونه سفره هفت‌سین خود را بچینند.

 

منبع: خبرگزاری دانا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند