آغاز اجلاس سازمان جهانی کار از ۷ خرداد در ژنو

آغاز اجلاس سازمان جهانی کار از ۷ خرداد در ژنو

اجلاس سالانه سازمان جهانی کار (ILO) امسال از ۲۸ می تا ۸ ژوئن (هفتم تا هجدهم خرداد ماه) با حضور نمایندگان کشورهای عضو در ژنو برگزار می‌شود.

اجلاس سالانه سازمان جهانی کار (ILO) امسال از ۲۸ می تا ۸ ژوئن (هفتم تا هجدهم خردادماه) با حضور نمایندگان کشورهای عضو در ژنو برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، امسال یکصد و هفتمین کنفرانس سازمان جهانی کار با مشارکت نمایندگان عضو این سازمان از ۷ تا ۱۸ خردادماه در ژنو سوئیس مقر اروپایی سازمان ملل برگزار خواهد شد که طبق سنوات گذشته هیات ایرانی از نمایندگان دولت، کارگران و کارفرمایان به ریاست علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این اجلاس حضور خواهند داشت.

سازمان جهانی کار با ۱۸۷ کشور عضو از جمله ایران، در اجلاس‌های سالیانه خود به بررسی مهم‌ترین مشکلات روز جامعه کار و وضع استانداردهای بین‌المللی می‌پردازد.

کنفرانس امسال سازمان جهانی کار با شعار «ساختن آینده و کار شایسته» برگزار خواهد شد که موضوعات «همکاری‌های موثر توسعه‌ای سازمان بین‌المللی کار در حمایت از اهدافت توسعه پایدار»، «خشونت و آزار و اذیت علیه زنان و مردان در دنیای کار» و «گفتگوهای اجتماعی و سه جانبه‌گرایی بر اساس پیگیری بیانیه سازمان بین‌المللی کار در مورد عدالت اجتماعی و جهانی شدن عادلانه» به عنوان سه دستور کار مهم این اجلاس تعریف شده است.

همچنین در کمیته دائمی این اجلاس تحت عنوان «کمیته استانداردها» هر ساله ۲۵ کشوری که استانداردهای بین‌المللی در حوزه کار را رعایت نمی‌کنند، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

از ایران نیز، نمایندگان هر سه گروه شرکای اجتماعی (دولت، کارگری و کارفرمایی) به اجلاس امسال اعزام می‌شوند؛ طبق اساسنامه، نمایندگان حائز اکثریت آرا از گروه‌های کارگری و کارفرمایی با انتخاب تشکل‌ها، برای حضور در این اجلاس معرفی خواهند شد.

۱۸۷ کشور عضو سازمان بین‌المللی کار هستند و ایران در سال ۱۹۱۹ جزو موسسین این سازمان بوده است.

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند