آغاز دور جدید تجارت با ارزهای ملی در ترکیه

رئیس‌جمهور ترکیه طی دیدار با برخی مقامات آنکارا اعلام کرد: تغییر رویکرد تجارت از دلار به ارز ملی لیر ترکیه می‌تواند این کشور را از فشار دلار رها کند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در دیدار با برخی مقامات محلی آنکارا اعلام کرد: تعییر رویکرد تجارت از دلار به ارزهای ملی کشورها می‌تواند ترکیه
آغاز دور جدید تجارت با ارزهای ملی در ترکیه

رئیس‌جمهور ترکیه طی دیدار با برخی مقامات آنکارا اعلام کرد: تغییر رویکرد تجارت از دلار به ارز ملی لیر ترکیه می‌تواند این کشور را از فشار دلار رها کند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در دیدار با برخی مقامات محلی آنکارا اعلام کرد: تعییر رویکرد تجارت از دلار به ارزهای ملی کشورها می‌تواند ترکیه را از فشار و ظلم دلار رها کند.

این مقام ترک طی روز جاری تأکید کرد: از دلار به عنوان سلاح علیه برخی کشورها از جمله ترکیه استفاده شده است.

وی ادامه داد: دوره جدیدی از تجارت به ارزهای ملی کشورها آغاز شده است. اگر ما چیزی از روسیه بخریم هزینه آن را به روبل پرداخت می‌کنیم و اگر آنها از ما چیزی بخرند هزینه آن را به لیر پرداخت می‌کنند. من در این زمینه با چین و ایران گفت‌وگو کردم ما این مسئله را به صورت عملی اجرا می‌کنیم و به این وسیله کشور خود را از فشار و ظلم دلار آزاد خواهیم کرد.

به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، این مقام ترک پیش‌تر در روز جمعه نیز اظهارات مشابهی را مطرح و از مردم این کشور خواست تا دارایی‌های خارجی خود را با هدف حمایت از لیر این کشور به طلا و یا لیر تبدیل کنند.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید