آمار بالای سرقت در کشور/ ثبت ۸۵۰ هزار پرونده و دستگیری ۳۰۰ هزار نفر

آمار بالای سرقت در کشور/ ثبت ۸۵۰ هزار پرونده و دستگیری ۳۰۰ هزار نفر

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: یکی از جرایم بسیار مهمی که در ۵ سال گذشته مهمترین جرم قوه را در حوزه کیفری تشکیل می‌داده بحث سرقت بوده که آمار بالایی دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان اینکه یکی از جرایم بسیار مهم در ۵ سال گذشته «سرقت» بوده که آمار بالایی دارد، گفت: در سال گذشته ۸۵۰ هزار پرونده در ارتباط با سرقت ثبت و سیصد و خرده‌ای هزار نفر هم در این رابطه توسط نیروی انتظامی دستگیر شده‌اند اما همه پرونده‌ها منجر به نتیجه نشده است.

 ایسنا به نقل از قوه قضاییه نوشت: اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قصائیه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شامگاه یکشنبه ۵ تیر با موضوع قوه قضائیه و عملکرد معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم درباره بسترها و ابزارهای لازم برای اجرایی شدن اهداف سند تحول گفت: سند تحول در راستای گام دوم انقلاب که بحث تحول و ضرورت‌های تحول از نظر مقام معظم رهبری بود طراحی و به ثبت رسید.

سرقت مهمترین جرم طی ۵ سال گذشته بوده است

وی درباره پرونده‌های پرتکرار از نگاه قوه قضائیه نیز اعلام کرد: یکی از جرایم بسیار مهمی که در ۵ سال گذشته مهمترین جرم قوه را در حوزه کیفری تشکیل می‌داده بحث سرقت بوده که آمار بالایی دارد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه افزود: در سال گذشته آمار قابل توجهی در رابطه با سرقت داشتیم و ۸۵۰ هزار پرونده در ارتباط با سرقت ثبت و سیصد و خرده‌ای هزار نفر هم در این رابطه توسط نیروی انتظامی دستگیر شده اند اما همه پرونده‌ها منجر به نتیجه نشده است.

جهانگیر گفت: با همکاری نهادهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی، قرارگاه مشترک استانی و کشوری را پیش‌بینی و مناطق آلوده توسط بخش‌های مختلف رصد شده است، حوزه مال‌خرها و مال‌فروش‌ها شناسایی و بحث خودمراقبتی و آموزش به مردم را مورد توجه قرار دادیم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند