۳۳هزار و ۸۱۷ ابتلای جدید!/ آمار کرونا در ایران ۶ مرداد ۱۴۰۰

۳۳هزار و ۸۱۷ ابتلای جدید!/ آمار کرونا در ایران ۶ مرداد ۱۴۰۰

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور ۳۳ هزار و ۸۱۷ ابتلای جدید کرونا شناسایی شد و متاسفانه ۳۰۳ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۸ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۹۳۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۵۵۸ هزار و ۸۰۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۱ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۷۳۸ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و پس از دریافت پیامک نوبت‌دهی، به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

از دیروز تا امروز ۶ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۳ هزار و ۸۱۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۶۹۴ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۷۹۲ هزار و ۱۴ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۰۳ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۸۹ هزار و ۷۸۲ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۳۱۰ هزار و ۱۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۵ هزار و ۲۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۵ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۹۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۹۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

روز گذشته و بنابر اعلام وزارت بهداشت، مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۰ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۹ دُز رسیده بود. بنابراین طبق آمار اعلامی امروز وزارت بهداشت، طی شبانه‌روز گذشته در کشور ۴۳۶هزار و ۷۲۹ دز واکسن تزریق شده است (ایسنا).

در شاخه صعودی از ویروس کرونا هستیم

این آمارها در حالی اعلام شده است که علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفته است: ما در شاخه صعودی از ویروس کرونا هستیم و هنوز به ثبات کافی نرسیده‌ایم. یکی از دلایل اصلی این است که شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌ها به خوبی رعایت نشده‌اند.

به گفته او میزان رعایت شیوه‌نامه‌ها به شدت در کشور کاهش پیدا کرده و به مرز ۵۰ درصد رسیده است.

رئیسی گفت: هر زمانی که اقداماتی در خصوص محدودیت‌ها اتفاق می‌افتاد، نتیجه آن دو هفته بعد مشخص می‌شود. اما با توجه به تجربه‌های گذشته هنوز زود است که به قله پیک برسیم و باید دید که دوباره چه زمانی به پیک بعدی کرونا می‌رسیم (باشگاه خبرنگاران جوان).

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند