آمریکا ۲ دلال ارزی مرتبط با ونزوئلا را بازداشت کرد

آمریکا ۲ دلال ارزی مرتبط با ونزوئلا را بازداشت کرد

مقامات آمریکایی اعلام کردند ۲ نفر به اتهام پول‌شویی ۱.۲ میلیارد دلاری مرتبط با فروش نفت ونزوئلا بازداشت شده‌اند.

مقامات آمریکایی اعلام کردند ۲ نفر به اتهام پولشویی ۱.۲ میلیارد دلاری مرتبط با فروش نفت ونزوئلا بازداشت شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ یک تبعه آلمانی به نام ماتیاس و یک تبعه کلمبیایی به نام گوستاوو هرناندز در ایتالیا و آمریکا به اتهام پولشویی بازداشت شده‌اند.

شرکت ملی نفت ونزوئلا که مهم‌ترین منبع تامین ارزی ونزوئلا به شمار می‌رود، به دلیل تحریم‌های آمریکا برای انتقال وجه حاصل از فروش نفت خود از دلالان استفاده می‌کند.

یکی از مقامات دادگاه دوم میامی آمریکا گفت که متهمان بازداشت شده مظنون به پولشویی هستند.

سود بالای تبدیل دلارهای نفتی به بولیوار باعث شده است تا برخی از اتباع خارجی برای کسب درآمد هنگفت وسوسه شوند. در دسامبر ۲۰۱۴ نیز یک صرافی متهم به پولشویی ۶۰۰ میلیون دلاری برای شرکت ملی نفت ونزوئلا شده بود.

با تداوم سقوط اقتصاد ونزوئلا، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرده است انتظار دارد تورم از ۱ میلیون درصد تا پایان سال بگذرد. نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا؛ اما در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرد از ۲۹ مرداد اسکناس‌های جدید این کشور وارد بازار خواهند شد که به جای سه صفر، پنج صفر آنها حذف شده است.

ونزوئلا توسط اتحادیه اروپا هم مشمول تحریم‌های سختی است. پس از انتخابات چند ماه قبل در این کشور، اتحادیه اروپا با اعلام این که انتخابات ونزوئلا آزاد و عادلانه نبوده است، تحریم‌هایی شامل ممنوعیت سفر و توقیف دارایی‌های ۱۱ مقام ارشد را اعمال کرد. یکی از شاخص‌ترین افراد تحریم شده، طارق العاصمی، وزیر صنعت است که پیش‌تر توسط آمریکا نیز تحریم شده بود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند