یک فعال بازار خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز مطرح کرد:

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

فیروز نادری، فعال بازار خودرو می‌گوید: قیمت خودرو هفته گذشته تحت تاثیر توقف شماره‌گذاری برخی خودروها و افت شاخص بازار سهام افزایش قابل توجهی داشته است. اما آیا این افزایش قیمت ادامه می‌یابد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، روز چهار‌شنبه شاخص کل بازار سهام بیش از سه درصد افت کرد و شاخص کل هم‌وزن نیز حدود 1.5 درصد منفی شد و بازار در نهایت با صف فروش در اکثریت نمادها به پایان رسید. حال با منفی شدن بازار سهام فعالان بازار می‌گویند تقاضا در بازارهای موازی از جمله طلا، سکه و خودرو افزایش یافته است.

در همین حال فعال بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو هفته آینده چه خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: متاسفانه با افت شاخص بورس برخی مردم سرمایه‌های خود را از بورس بیرون آورده‌اند و به بازارهای موازی از جمله سکه، طلا و خودرو روی آورده‌اند.

به گفته فیروز نادری علاوه بر افت بورس، عامل دیگری که هفته گذشته به افزایش قیمت خودرو دامن زد، توقف شماره‌گذاری خودروهایی چون پراید و ال ۹۰ بود. خبری که اگرچه کمی بعد تکذیب شد و اعلام کردند شماره‌گذاری پراید همچنان ادامه دارد.

اما آیا افزایش قیمت خودرو ادامه دارد؟ نادری در پاسخ گفت: پیش‌بینی می‌شود چنانچه قیمت دلار افزایش یابد و شاخص بورس هم روند نزولی داشته باشد قیمت خودرو گران‌تر شود. چرا که با افت شاخص بورس، بسیاری می‌خواهند دارایی و سرمایه خود را به بازارهای دیگری چون خودرو و دلار ببرند و هر کدام از این عوامل می‌تواند تاثیر مستقیمی بر قیمت خودرو بگذارد.

او اظهار کرد: توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد مصرف خودرو را دارند، به بازار مراجعه کرده و خودرو مورد نظر خود را خریداری کنند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند