کرونا، قهرمان کشتی ایران را روانه بیمارستان کرد

کرونا، قهرمان کشتی ایران را روانه بیمارستان کرد

امید نوروزی، قهرمان المپیک و جهان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، نوروزی در المپیک ۲۰۱۲ لندن برای ایران مدال طلا به ارمغان آورده بود. این خبر را باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرده است.

امید نوروزی (زاده ۲۹ بهمن ۱۳۶۴، شیراز)، کشتی‌گیر فرنگی‌کار ایرانی است. وی در مسابقات جهانی در وزن‌های ۶۰ و ۶۶ کیلوگرم برای تیم ملی کشتی فرنگی ایران بر روی تشک رفته ‌است.

نوروزی، در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو پس از شکست دادن ریوتارو ماتسوموتو از ژاپن نایب قهرمان جهان، ژن جی از چین و جوماشف از ازبکستان در فینال جونگ جی هیون از کره جنوبی را شکست داد و اولین کشتی‌گیر ایرانی لقب گرفت که روی سکوی اول بازی‌های آسیایی گوانگجو ایستاد.

در مسابقات جهانی استانبول ۲۰۱۱، پس از استراحت در دور اول، مقابل کنستانتین بالیتسکی از آمریکا، زائور کورماگومدوف از روسیه، جیانگ شنگ از چین و جونگ جی هیون قهرمان المپیک آتن از کره جنوبی پیروز شد و به فینال رسید. حریف او در مبارزه پایانی، آلمات کبیسبایف از قزاقستان بود نوروزی در این مسابقه که در سالن سینان اردم استانبول برگزار شد، اگرچه تایم دوم را با نتیجه ۴–۰ واگذار کرد اما وقت‌های اول و سوم را با برتری ۲ بر صفر و ۶ بر ۵ پشت سر گذاشت و قهرمان شد.

او مدال طلای المپیک تابستانی لندن (۲۰۱۲) و مدال نقره مسابقات قهرمانی کشتی جهان (۲۰۱۴) را نیز کسب کرده است.

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند