جهانگیری مطرح کرد:

بوشهر به شبکه ریلی متصل می‌شود

بوشهر به شبکه ریلی متصل می‌شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: بوشهر یکی از مهم‌ترین مراکز کشور است و باید سریعتر اقدامات لازم جهت تکمیل زیرساخت‌ها مانند اتصال به شبکه ریلی برای آن انجام شود.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در جلسه شورای اقتصاد صبح امروز (دوشنبه) سخنانی مطرح کرد. صحبت‌های وی را در ادامه می‌خوانید.

*استفاده از ظرفیت و توانمندی شرکت‌های داخلی در ساخت و تجهیز طرح‌ها و پروژه‌های ملی و استانی اهمیت دارد که خوشبختانه در سال‌های اخیر در زمینه تأمین واگن‌های مورد نیاز خطوط حمل و نقل شهری شرکت‌های داخلی از جمله شرکت‌های دانش بنیان به خوبی فعال شده‌اند و این حرکت باید در طرح‌هایی نظیر تجهیز و راه‌اندازی خطوط جدید مترو در شهرهای مختلف به ویژه خط شش متروی تهران ادامه یابد.

*اتصال استان بوشهر و منطقه عسلویه به عنوان پایتخت انرژی کشور به شبکه ریلی اهمیت بسیاری دارد، بوشهر یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی، تاریخی و سیاسی کشور است و باید هر چه سریعتر اقدامات لازم جهت تکمیل زیرساخت‌ها در استان نظیر اتصال به شبکه ریلی انجام شود.

در این جلسه که وزرای اقتصاد، جهاد کشاورزی و نیرو و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور حضور داشتند شورا با اصلاح مصوبه پیشین خود برای خط شش متروی تهران، اصلاح مصوبه احداث راه آهن شیراز به بوشهر، احداث مجتمع کت کراکر واحدهای شرکت پالایش نفت آبادان و نیز انتشار اوراق مشارکت ۳۶۰ میلیارد تومانی برای خط لوله بندرعباس – سیرجان – رفسنجان موافقت کرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند