معاون وزیر صنعت مطرح کرد:

اجرای تمامی قراردادهای پسابرجامی خودرو

اجرای تمامی قراردادهای پسابرجامی خودرو

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همه قراردادهای پسابرجامی در زمینه خودرو در حال اجراست، گفت: قرارداد پژو با ایران خودرو اجرایی شده و محصولش وارد بازار شده است.

«منصور معظمی» افزود: تعداد تولید خودروهای پژو 2008 تاکنون هزار و 500 دستگاه بوده است و خط تولید این خودرو متوقف نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در عین حال از تاخیر 2 ماهه در عرضه پیش فروش این خودروها خبر داد و گفت: اکنون که در واپسین روزهای بهمن‌ماه قرار داریم، خودروهای آذرماه به متقاضیان عرضه می‌شود.

معظمی در ادامه به قرارداد سیتروئین و سایپا اشاره و اظهار کرد: کار اجرایی این قرارداد آغاز شده است و در سه ماهه دوم سال آینده وارد مدار تولید و بازار خواهد شد.

وی ادامه داد: قرارداد فولکس واگن، ماموت و هیوندای با کرمان خودرو نیز در جریان است.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) درباره آخرین وضعیت قرارداد رنو و ایدرو نیز گفت: در حال تغییر و تحولات هستیم. رنو برای اجرای تعهدات خود در این قراداد آماده است اما ایران به دلیل برخی مشکلات نتوانست به تعهدات خود عمل کند.

وی بیان داشت: با دستور اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت این کار انجام شده و درحال تشکیل شرکت هستیم.

ایدرو، سیاست حضور برندهای بزرگ خودروسازی در ایران برای تولید مشارکتی و صادرات را پیگیری می کند؛ هدفی که با اجرایی شدن برجام در دی‌ماه سال 94 بیش از هر زمان به ایران نزدیک است.

صنعت خودروی کشور یکی از بخش‌های اقتصادی کشور به شمار می‌رود که از فضای پیش آمده پس از برجام حداکثر استفاده را انجام داد و دوازدهم اردیبهشت‌ماه امسال رئیس‌جمهوری نخستین محصول مشارکتی بین ایران خودرو و پژو فرانسه را رونمایی کرد.

 

منبع: وزارت صنعت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند