تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

امکان ثبت‌نام در سامانه ایران من وجود ندارد / مشکل ثبت پلاک خودرو چیست؟

صاحبان پلاک خودرو که قصد سفر نوروزی دارند، پیش از سفر باید در سامانه ایران من ثبت پلاک کنند. در صورتی که واکسیناسیون آنها تائید نشود جریمه می‌شوند. حالا برخی می‌گویند این سامانه کار نمی‌کند و اطلاعات آنها برای ورود به سامانه تائید نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سامانه «ایران من» برای کسانی که قصد سفر نوروزی با خودروی شخصی دارند، معرفی شد. حالا برخی می‌گویند این سامانه با اختلال مواجه است و کار نمی‌کند. اما مشکل سامانه ایران من چیست؟

ستاد ملی مقابله با کرونا امسال سفرهای نوروزی را مجاز اعلام کرد. کسانی که قصد سفر با خودروی شخصی خود دارند، پیش از سفر باید در سامانه «ایران من» پلاک خود را ثبت کنند. در صورتی کهدر سامانه ایران من واکسیناسیون آنها تائید نشود با تردد در جاده‌ها جریمه می‌شوند.

«سامانه ایران من کار نمی‌کند»

حالا برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز می‌گویند سامانه ثبت پلاک خودرو کار نمی‌کند و اطلاعات آنها تائید نمی‌شود. در ادامه نظر برخی از مخاطبان را می‌خوانید:

«ثبت‌نام ممکن نیست.»

«برای ثبت پلاک اقدام کردم اما زده به زودی. چه زمانی فعال می‌شود؟»

«وارد سامانه می‌شوم. اطلاعاتم را که وارد می‌کنم، پیغام می‌دهد فرمت موبایل درست نیست.»

«اصلا وارد نمی‌شود. پیام می‌دهد کد ملی با تاریخ تولد همخوانی ندارد.»

«هر چقدر برای ثبت پلاک خودرو وارد سامانه ایران من می‌شویم، می‌زند اطلاعات تطابق ندارد.»

«اصلا کار نمی‌کند. صد بار مشخصات را وارد کردم باز هم اشتباه می‌زند. می‌خواهم سفر بروم اما مشخصات و پلاک را ثبت نمی‌کند.»

«من سه دوز واکسن زدم و همسرم دو دز واکسن دریافت کرد. ماشین به نام فرزندم است و فقط پنج سال دارد. حالا باید چه کنیم؟»

برخی می‌گویند سامانه ایران من برای تطبیق اطلاعات آنها با مشکل مواجه است.

جریمه تردد واکسن‌نزده‌ها از ۲۰ اسفند

البته پیش از این حسین قاسمی خبر داد که پلاک‌های خودرو‌هایی که واکسیناسیون آن‌ها تایید نشود از ۲۰ اسفند در صورت تردد بین جاده‌ای جریمه می‌شوند. او اشاره‌ای نکرد که مسافران باید از چه تاریخی برای ثبت پلاک خودرو اقدام کنند. (باشگاه خبرنگاران)

آنطور که دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا یک و نیم تا دو میلیون نفر از کسانی که واکسینه‌ نشده‌اند، صاحب پلاک خودرو هستند.

صاحبان پلاک خودرو که واکسن دریافت نکرده‌اند و در جاده‌ها تردد کنند، یک میلیون تومان جریمه می‌شوند. البته در صورت تکرار تردد باز هم جریمه می‌شوند.

ستاد ملی مقابله با کرونا برای سفرنوروزی و در دوره شیوع اومیکرون روی تزریق سه دز واکسن تاکید دارد. کسانی هم که دز سوم را دریافت نکرده‌اند امکان سفر دارند اما از تاریخ تزریق دز دوم آنها کمتر از سه ماه گذشته باشد. نداشتن علائم بیماری شرط دیگر برای سفرهای نوروزی است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند