ماجرای اختلال در کارگزاری بانک سامان چه بود؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ماجرای اختلال در کارگزاری بانک سامان چه بود؟

IMG 20201123 WA0005

روز یکشنبه مشتریان کارگزاری بانک سامان پیامکی دریافت کردند که خبر از اختلال در دسترسی به سامانه‌های آنلاین می‌داد. ظاهرا علت این مشکل، مسئله‌ای از سوی شرکت ارائه‌دهنده دامنه به این کارگزاری بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، صبح امروز مشتریان کارگزاری بانک سامان پیامک عجیبی دریافت کردند که حاکی از ایجاد اختلال در سامانه‌های آنلاین بود.

واحد معاملات برخط کارگزاری بانک سامان در پیامکی اعلام کرده بود که شرکت ارائه‌دهنده دامنه کشور با مشکلات زیرساخت(DNS) مواجه شده و به همین دلیل بسیاری از سامانه‌های آنلاین را از دسترس خارج کرده است.

براساس اظهارات کارشناسان کارگزاری بانک سامان این مشکل به روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته گذشته بازمی‌گردد و به گفته آن‌ها مسئله حادی هم نبوده! تنها مشکل ورود به سامانه وجود داشته که علت هم شرکت ارائه دهنده اینترنت به برخی کارگزاری‌ها بوده است. در نهایت هم مشکل بررسی شده و در عرض چند ساعت حل شده است.

بنابراین ظاهرا فعلا اختلال رفع شده و مشتریان امکان استفاده از سامانه‌های آنلاین را دارند با این حال تجارت‌نیوز در حال بررسی مشکل شرکت ارائه دهنده دامنه مربوطه است و اطلاعات تکمیلی را متعاقبا اعلام خواهد کرد.

نظرات