ایران بروکر
خبر مهم : شروع افزایش ۲۰ درصدی یارانه از امروز

ادعای کانادا علیه ایران در مورد حادثه هواپیمای اوکراینی

تجارت نیوز

وزیر خارجه کانادا مدعی شد که رفتار ایران در ۱۵ ماه اخیر از زمان حادثه هواپیمای اوکراینی «غیرمنصفانه» بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مارک گارنو، وزیر خارجه کانادا خطاب به کمیته‌ای از قانون‌گذاران که در حال بررسی حادثه هواپیمای اوکراینی هستند، گفت: رفتار دولت ایران در ۱۵ ماه اخیر غیرمنصفانه بوده است و این مساله را تا پاسخگو کردن آن‌ها پیگیری خواهیم کرد.

پیش از این نیز کانادا ادعاهایی را در رابطه با ایران و عملکرد آن در قبال سقوط هواپیمای اوکراینی مطرح کرده بود که سعید خطیب‌زاده ، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با رد آن‌ها تاکید کرد: ما از کانادا می‌خواهیم که با شایعه پراکنی‌ها، باعث نشوند که هر روز بار دیگری بر غم و اندوه خانواده‌های داغدار اضافه گردد.

وی افزود: به دولت کانادا توصیه می‌کنیم به جای جنجال‌های بی‌نتیجه خود، حرفه‌ای رفتار کرده و اگر نظری دارد در قالب گزارش تخصصی سانحه ارائه کند.

خطیب‌زاده عنوان‌ کرد: یکبار دیگر مجددا تاکید می‌کنیم که دولت جمهوری اسلامی ایران به تعهدات بین‌المللی خود و حقوق خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست داده‌اند و اکثریت بالایی از آنان هم شهروند ایرانی هستند، پایبند است و قدم به قدم در حال اجرای تعهدات بین‌المللی و الزامات قانونی خود طبق قوانین داخلی و بین‌المللی است که با تکمیل هر یک از اقدامات گزارش آن به اطلاع عموم رسانده خواهد شد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات