ارزش دلار به بیشترین رقم در ۱۴ سال اخیر رسید

ارزش دلار به بیشترین رقم در ۱۴ سال اخیر رسید
به دنبال افزایش نرخ بهره بانکی از سوی «فدرال رزرو»، ارزش دلار به بیشترین رقم در ۱۴ سال اخیر رسید ضمن اینکه بهای نفت هم با روند روبه رشد تقریبا نزدیک به یک دلار روبرو شد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، به دنبال افزایش نرخ بهره بانکی از سوی «فدرال رزرو» آمریکا، در

به دنبال افزایش نرخ بهره بانکی از سوی «فدرال رزرو»، ارزش دلار به بیشترین رقم در ۱۴ سال اخیر رسید ضمن اینکه بهای نفت هم با روند روبه رشد تقریبا نزدیک به یک دلار روبرو شد.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، به دنبال افزایش نرخ بهره بانکی از سوی «فدرال رزرو» آمریکا، در بازار معاملات جهانی ارز ارزش دلار آمریکا در مقابل ارزهای اصلی به بیشترین بها در تقریبا ۱۴ سال اخیر رسید؛ ضمن اینکه ارزش اوراق قرضه هم با جهش قابل توجهی روبرو شد.

همچنین از سویی دیگر پیش بینی می شود که شاخص بورس های اروپایی نیز با روند صعودی روبرو شود.

بر همین اساس، شاخص دلار در مقابل ارزهای اصلی در برابر ۱۰۳.۱۰ واحد رسید که بیشترین افزایش از دسامبر سال ۲۰۰۲ میلادی به بعد را تجربه کرد.

البته یورو هم با ۲ دهم درصد رشد در مقابل سایر ارزها به ۱.۰۴۳۵ دلار رسید. به گفته تحلیل گران اقتصادی افزایش نرخ بهره بانکی، زودتر از انتظار موجب افزایش ارزش دلار شده است.

این در حالی است که در بازار انرژی، بهای نفت برنت با ۷۵ سنت افزایش به ۵۴ دلار و ۲۹ سنت در هر بشکه رسید ضمن اینکه قمیت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۳۱ سنت افزایش در برابر ۵۱ دلار و ۲۱ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند