اطلاعیه انجمن لیزینگ درباره فعالیت برخی شرکت‌ها

اطلاعیه انجمن لیزینگ درباره فعالیت برخی شرکت‌ها

شرکت هایی با عناوین فروش اقساطی و لیزینگ خودرو و با حداقل پیش پرداخت مدعی پیش فروش و فروش اقساطی خودرو با بهره اندک شده اند و این امر منجر به فریب مردم و اطمینان به آنها و شرکت های آگهی دهنده شده است.

انجمن لیزینگ ایران به دنبال به برخی اظهار نظرها درباره فعالیت شرکت‌های لیزینگ خودرو اطلاعیه ای منتشر کرد که به شرح زیر است: اخیرا شرکت‌هایی با عناوین فروش اقساطی و لیزینگ خودرو و با حداقل پیش پرداخت مدعی پیش فروش و فروش اقساطی خودرو با بهره اندک شده اند و برای صحت ادعایشان مجوز اداره ثبت شرکت‌ها از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور زیر نظر قوه قضائیه را ارائه می‌دهند. این امر منجر به فریب مردم و اطمینان به آنها و شرکت‌های آگهی دهنده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز،از آنجایی که متاسفانه موارد متعددی از این کلاهبرداری‌ها موجبات ضرر و زیان هموطنان را فراهم نموده است به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند:

۱- شرکت‌های لیزینگ که اقدام به فروش اقساطی خودرو می‌نمایند الزاما بایستی دارای مجوز بانک مرکزی ج. ا. ا بوده و اسامی این شرکت‌ها در سایت بانک مرکزی به آدرس www.cbi.ir و انجمن ملی لیزینگ ایران www.iranlease.co قرار گرفته است.

۲- شرکت‌های لیزینگ دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی ج. ا. ا نسبت به ثبت نام و یا پیش فروش خودرو اقدام نمی‌نمایند و بر اساس مفاد دستورالعمل مصوب شورای پول و اعتبار عملیات لیزینگ را در کلیه زمینه‌های فعالیت اعم از خودرو، تجهیزات، ساختمان و … انجام می‌دهند.

از کلیه شهروندان محترم و عموم مردم تقاضا می‌شود برای پیشگیری از ضرر و زیان احتمالی قبل از هر گونه اقدام اعم از ثبت نام و واریز مبلغ به حساب شرکت‌های تحت عنوان لیزینگ خودرو، از درج نام آنها در فهرست شرکت‌های لیزینگ دارای مجوز از بانک مرکزی ج. ا. ا اطمینان حاصل نمایند.

 

منبع:ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند