اعترافات عامل اصلی حوادث خیابان پاسداران

اعترافات عامل اصلی حوادث خیابان پاسداران

نماینده دادستان در اولین جلسه دادگاه حادثه پاسداران به قرائت کیفر خواست ثلاث باباجانی پرداخت.

نماینده دادستان در اولین جلسه دادگاه حادثه پاسداران به قرائت کیفر خواست ثلاث باباجانی پرداخت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این جلسه متهم محمدرضا ثلاث به اتهام 3 فقره قتل عمدی و اخلال در نظم عمومی حاضر شد و همچنین اولیای دم مقتولان آقایان علمدار، بایرامی، امامی و خانم‌ها عزیزی، صالحی و عبداللهی حضور داشتند که شهریاری نماینده دادستان به تشریح تحقیقات به عمل آمده در این پرونده پرداخت.

معاون دادستان با اشاره به اتهام ثلاث باباجانی به 3 فقره قتل عمدی گفت: پس از دریافت گزارش به سردخانه بیمارستان لبافی‌نژاد رفتیم و اجساد کشته‌شدگان مورد معاینه قرار گرفت.

وی با اشاره به تحقیقات محلی اظهار کرد: در این تحقیقات مشخص شد راننده اتوبوس به صورت عمدی به ماموران انتظامی زده و بعد هم در بیمارستان امام سجاد بستری شده که پس از گفتگو با اواعلام کرد به علت عصبی بودن با اتوبوسی که قبلا در محل بوده به سمت ماموران رفته است.

شهریاری با بیان اینکه متهم به صراحت، تهاجم عمدی را پذیرفته و علت آن را عصبی بودن اعلام کرده گفت: وی علت حضور خود را حمایت از برادر دینی خود اعلام کرده و در پاسخ به علت انگیزه خود اعلام کرده عصبانی بودم اما قربانیان را نمی‌شناختم و کسانی دیگر مرا عصبانی کرده بودند.

شهریاری خاطرنشان کرد: متهم مجروح کردن افراد، تخریب اموال عمومی را پذیرفته است و فیلم تهاجم متهم نشان می‌دهد با یک دستگاه اتوبوس به سمت مردم هجوم برده است.

نماینده دادستان با بیان اینکه اجساد مقتولان به پزشکی قانونی می‌رود و بر حسب اعلام پزشکی قانونی علت فوت صالح امامی صدمات متعدد بر اثر اصابت جسم سخت اعلام می‌شود، گفت: پزشکی قانونی علت فوت بایرامی را خرد شدگی جمجمه بر اثر اصابت جسم سخت و علت فوت علمدار را هم صدمات متعدد بر اثر اصابت جسم سخت اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه تمامی صدمات توسط ثلاث انجام شده است، گفت: او در روانپزشکی مورد معاینه قرار گرفت و اعلام کردند او دچار درجاتی از افسردگی است ولی اختلال روانی در او مشاهده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه متهم در سوالات گفته که هیچگونه بیماری روحی و روانی ندارد، اظهار کرد: با توجه به نوع جرم ارتکابی، پرونده شخصیت تشکیل شده است و مشخص شده که متهم پس از ازدواج صاحب فرزند می‌شود و همسر خود را طلاق می‌دهد و پس از ازدواج با همسر دوم او را هم طلاق می‌دهد و ازدواج سوم می‌کند که این ازدواج ثبت نشده است.

شهریاری با بیان اینکه متهم در حال حاضر فاقد مسکن است، گفت: او در اتوبوس می‌خوابیده و دارای 7 فقره سابقه کیفری است.

شهریاری با بیان اینکه متهم اظهار داشته 15 سال قبل وارد جریان دراویش شده گفت: به گفته متهم او مسلمان و شیعه 12 امامی است و تمامی عقاید مسلمانان را می‌شناسد.

وی با بیان اینکه متهم در ابتدا از عملکرد خود پشیمان نبود، ادامه داد: او در آخرین دفاع خود گفت از عملکردش پشیمان شده است.

شهریاری با بیان اینکه متهم فاقد مسکن است و اتوبوس را از فرد دیگری گرفته و به محل آورده بود، ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد او از لحاظ عقیدتی دچار افراط است.

نماینده دادستان با بیان اینکه متهم فاقد شغل بوده، گفت: او در 3 فقره قتل مباشرت داشته و به اخلال در نظم عمومی اقدام کرده است.

وی افزود: اولیای دم گفته‌اند تقاضای قصاص و اشد مجازات دارند.

در ادامه اولیای دم در جایگاه حاضر شدند و با اعلام شکایت از متهم درخواست قصاص کردند و قاضی پرونده از هر یک از آنها پرسید آیا حاضر به گذشت هستید؟ که این پرسش با پاسخ مخالف اولیای دم مواجه شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند