اعزام ۸۰ واحد کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم

اعزام ۸۰ واحد کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم

امروز طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت و در قالب طرح تحول نظام سلامت، ۸۰ واحد کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم کشور اعزام می‌شود.

دکتر حمید صمدزاده، رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در حاشیه این مراسم تاکید کرد: اعزام ٨٠ واحد کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم گامی دیگر در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در این موبایل کلینیک‌ها تمام تجهیزات دندانپزشکی برای ارائه خدمات عمومی دندانپزشکی به همراه یک راننده، یک دندانپزشک و یک دستیار فراهم است.

وی ادامه داد: این واحدهای سیار مجهز به جی‌پی‌اس هستند و در هر استان دو دستگاه موبایل‌کلینیک توزیع می‌شود. در مناطق محروم‌تر نیز در صورت لزوم تعداد بیشتری مستقر می‌شوند.

صمدزاده با بیان اینکه خدماتی که این کلینیک‌های سیار ارایه می‌دهند، رایگان خواهد بود، افزود: مناطق محرومی که برای ارائه این خدمات در نظرگرفته‌ایم از قبل شناسایی شده‌اند. نحوه پذیرش بیمار نیز بر اساس لیستی است که دانشگاه علوم پزشکی محل برحسب اولویت‌ها تهیه کرده است.

صمدزاده هزینه هر واحد موبایل‌کلینیک را ٣٠٠ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این هزینه توسط وزارت بهداشت تامین شده است و خیرین در ارائه خدمات بعدی مشارکت می‌کنند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند