اعلام جزئیات خدمات گمرک در نوروز 97

اعلام جزئیات خدمات گمرک در نوروز 97

گمرک ایران اعلام کرد مسافرانی که قصد دارند با خودرو شخصی به خارج از کشور یا مناطق آزاد قشم یا کیش سفر کنند، می‌توانند تشریفات خروج موقت خودروی خود را در گمرکات انجام دهند.

کلیه گمرک‌های کشور در ایام تعطیلات سال نو به مسافران ورودی و خروجی خدمات ارائه می‌کنند و با برقراری شیفت‌های کاری تشریفات کالاهای ضروری و مواد اولیه واحدهای تولیدی را انجام می‌دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، گمرکات مرزی و مسافری در ایام تعطیلات سال نو با برقراری شیفت‌های فوق‌العاده کاری و به طور شبانه‌روزی در خدمت مسافران نوروزی هستند.

گمرکات مرزی هوایی، زمینی، دریایی و گمرک‌ها مسافری با استفاده از تجهیزات و وسایل کنترلی زمینه تسهیل تردد مسافران ورودی و خروجی را برقرار می‌کنند و همچنین کارکنان این گمرکات با برقراری کشیک‌های شبانه‌روزی واردات کالاهای ضروری و فاسد شدنی و مواد اولیه واحدهای تولیدی را فراهم می‌کنند و به نحوی برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در این ایام بدون هیچ گونه وقفه‌ای تشریفات گمرکی صادرات کالا انجام شود.

دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک ایران نیز از تمهیدات ویژه این دفتر برای ارائه خدمات بهتر در ایام آخر سال و تعطیلات نوروزی خبر داده و اعلام کرده که خط ارتباطی فعال ما با کلیه گمرکات کشور در ایام تعطیلات برقرار است.

گمرک فرودگاه امام خمینی (ره)، گمرک بازرگان، گمرک بندرلنگه، قشم، آستارا، رازی، نوردوز، بیله سوار، کیش، پرویزخان و اینچه برون در ایام تعطیلات نوروزی به طور شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.

این گمرکات از جمله گمرک‌های مهم کشور محسوب می‌شوند. به طوری که در نوروز سال گذشته بالغ بر ۵۲۶ هزار نفر از مسافران ورودی و خروجی خطوط مختلف هوایی از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) جابجا شدند و کارکنان گمرک این فرودگاه در سه شیفت کاری و در کوتاه‌ترین مدت تشریفات گمرکی کالای همراه مسافران را انجام دادند.

در همین حال «بازرگان» از دیگر گمرک‌ها مهم کشور است که این گمرک در تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۶ به بالغ بر ۱۲۳ هزار مسافر، ۸۷۱ دستگاه اتوبوس و ۸ هزار و ۷۵۱ دستگاه سواری خدمات ارائه کرده است.

در عین حال در ایام تعطیلات نوروزی در گمرکات تشریفات خروج موقت خودرو یا خدمات کاپوتاژ خودرو نیز ارائه می‌شود. بر این اساس مسافرانی که قصد دارند با خودرو شخصی به خارج از کشور یا مناطق آزاد قشم یا کیش سفر کنند، می‌توانند تشریفات خروج موقت خودروی خود را در گمرکات انجام دهند.

مدارک لازم برای اخذ مجوز خروج موقت خودروی سواری و کامیون (کاپوتاژ) شامل سند مالکیت خودرو و سند راهور، کارت خودرو، کارت ملی و شناسنامه است.

ورود موقت خودروی سواری به ویژه برای ایرانیان مقیم خارج از کشور از دیگر خدمات گمرکی است که در ایام تعطیلات نوروزی تقاضا برای این نوع تشریفات گمرکی افزایش می‌یابد.

 

منبع: پانا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند