اعمال تخفیف ۳۰ درصدی صندوق پالایشی یکم

اعمال تخفیف ۳۰ درصدی صندوق پالایشی یکم

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: صندوق پالایشی یکم با تخفیف ۳۰ درصدی قابل معامله می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدرضا معتمد گفت: مغایرت‌هایی درباره پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم بین درگاه‌های گارگزاری و سیستم بانکی وجود داشت که شرکت سپرده‌گذاری مغایرت را برطرف کرده و امکان انجام معامله وجود دارد.

وی ادامه داد: پذیره‌نویسی در درگاه‌های کارگزاری مطابق با دستورالعمل‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است، اما پذیره‌نویسی در سیستم بانکی، براساس قوانین شرکت سپرده‌گذاری نبوده و شرکت سپرده‌گذاری این مغایرت‌ها را برطرف کرده است.

معتمد گفت: اگر مدیر صندوق تصمیم به شروع معاملات کند می‌تواند از روز شنبه به ناظر بازار در بورس تهران درخواست دهد و بورس تهران بر اساس فرآیند پذیرش، نماد را بازگشایی می‌کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه مدیر صندوق منابعی برای بازارگردانی در اختیار دارد افزود: ۳۰ درصد تخفیف و افزایش سرمایه‌ا‌ی که قرار بود به سهامداران تعلق بگیرد در صندوق اعمال شده است و با توجه به اینکه هر زمانی باز شود حتما ناظر nav را اعلام خواهد کرد.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: به سهامداران توصیه می‌کنم با توجه به اینکه در پایان معاملات هفتگی، بازار نسبت به پالایشی‌ها اقبال خوبی نشان داده است سهامداران صبور باشند تا واحدهای این صندوق به سوداوری خوبی برسد بعد اقدام به فروش کنند.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند