افتتاح بخشی از پروژه آزادراهی البرز تا پایان سال

افتتاح بخشی از پروژه آزادراهی البرز تا پایان سال

مدیر ساخت و توسعه راه‌های البرز به وضعیت پروژه‌های آزادراهی استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سه پروژه در این بخش در حال اجرا است که بخشی از آنها امسال و بخشی دیگر هم سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

علی اصغر کاظمی اظهار کرد: با تکمیل این پروژه‌ها بخش مهمی از بار ترافیکی استان که محورهای عبوری ۱۴ استان کشور را در خود جای داده کاهش می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه برای کل استان بهسازی و احداث ۲۷۰ کیلومتر راه روستایی تعریف شده بود که تاکنون عملیات آسفالت ۹۰ کیلومتر از آن به اتمام رسیده است، اظهار کرد: برای بهسازی و احداث این راه‌های روستایی در مجموع ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تاکنون بخشی از آن تامین شده است. با تزریق به موقع اعتبار، بخشی از این پروژه‌ها تا پایان فصل کاری امسال به اتمام می‌رسد و مابقی نیز سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

این مسئول با اشاره به وضعیت پیشرفت این پروژه‌ها بیان کرد: این طرح‌ها تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

پیش از این مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز درخصوص سه پروژه آزادراهی استان البرز گفته بود: پروژه آبیک به چرمشهر یکی از این پروژه‌هاست؛ مسیر این پروژه حدود ۱۵۸ کیلومتر است و تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در ۴ قطعه در حال انجام عملیات است.

تقی رضایی همچنین با اشاره به پروژه  ادامه بزرگراه همت، اضافه کرده بود: این پروژه به ۸۵ درصد پیشرفت رسیده و سعی داریم آن را طی سال جاری زیر بار ترافیکی ببریم.

رضایی قطعه اول آزادراه تهران-شمال را یکی دیگر از این پروژه‌ها معرفی و اعلام کرده بود: بنیاد مستضعفان مدیر اجرایی این پروژه است و  ۴۰۰۰ نفر در آن کار می‌کنند؛ این پروژه به مرحله‌ای رسیده که به امید و آرزوهای مردم جامه عمل می‌پوشاند؛ پیشرفت فیزیکی آن ۹۳.۵ درصد است.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند